Bilal Yeşilkaya

Zorlu görev Feridun Dündar’a verildi

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
19 Ekim 2016 Çarşamba 16:26

Futbol bir tutku, vazgeçemediğimiz ortak zevkimiz...

Ne kadar birbirimizle tartışsak da en büyük 'ortak' tutkumuz..

Bazılarının rant kapısı, bazılarının onur meselesi..

Yozgatspor ise hiç kuşkusuz bu sevginin merkezinde bulunuyor bizim için. İşte bu nedenle formasına, armasına bağlı kalıyor, başarılı olabilmesi için çaba sarfediyoruz.

İşte bu bizi yani Yozgatlı olan herkesi ister istemez bir sorumlulukla karşı karşıya bırakıyor. Zaman zaman yabancı teknik adam tercihleri de yapılsa, en zorlu zamanlarda, ihtiyaç olduğu anlarda takım bu takımın da formasını giyen, kendinde takımı hedeflerine ulaştıracak yeterliliği gören ya da görülen isimlere er geç teslim ediliyor.

Yahya Ünal’ın Yıldızeli maçının ardından gönderilmesi ile birlikte yoğun bir trafik yaşandı Kulüpte. Telefonla arayanlar, Kulüp Asbaşkanı Ahmet Akgün’le bizzat görüşenler vs vs..

Tercih edilecek isimlerin parayı ikinci planda tutması da gerekirdi. Listeye alınan bazı isimler bu konudan taviz veremedi Yozgatlılar haricinde. Takımı teslim edecek isim konusunda bu kez ketum davranan, Feridun Dündar ve Polat Öskanisimleri üzerinde ağırlıklı olarak duran Yönetim kararını dün itibariyle verdi. Yardımcılığını aslında sezon başında da düşünüldüğü üzere Altyapı antrenörü Nihat Tinel’in yapacağı isim olarak daha önce Kırmızı Siyahlı takımda forma giyen, rahmetliKenan Yılmaz döneminde teknik direktör olarak 5 maçta görev alan, Sincanspor,Sorgun Belediyespor ve Kazan Belediyespor gibi takımlarla BAL Ligi’nde boy gösterenDündar kendi kariyeri açısından da önemli bir fırsat yakaladı bana göre. Artık 50’li yaşlara gelen ve Sorgun Belediyespor’a oynattığı play-off dışında çok ciddi bir başarısı olmayan Dündar’ın geride kalan 4 haftada 1 galibiyet, 3 yenilgi ile ligin 11’inci sırasına gerileyen Yozgatspor’da neler yapabileceğini herkes gibi bende merak ediyorum. Tabii ki işi zor, tabii ki puan kaybetme yüksü yok denecek kadar az ama ligin tamamen bittiğini söylemek, şampiyonluk şansının yok denecek kadar az olduğunu iddia etmek de futbolun mantalitesine, kazanma azmi ve hırsına aykırı.

Futbolda her zaman iddia vardır, her zaman yapılacak bir hamle vardır. Futbol hamle oyunudur ve eğer matematiksel anlamda şansınız devam ediyorsa sonuna kadar kovalamak, sonuna kadar yarışın içinde kalmak takımı sevk ve idare eden teknik adamların ortaya koyması gereken en önemli noktadır.

Evet hem Feridun Dündar hem Polat Öskan böylesine bir dönemde ben bu yükün altından kalkarım diyerek Yozgatlılıklarını göstermiş, bana göre sınıfı geçmiştir. Tercih Dündar’dan yana konulmuştur. Şimdi yapılması gereken şey başta Öskan olmak üzere bu zorlu süreçte Dündar’a omuz vermek, takımın yeniden yarışın içine girmesi için çaba sarf etmektir. Dünkü yazımda belirttiğim gibi bu takımın en büyük ihtiyacı moral ve motivasyondur. İşe buradan başlanıp, yol haritasını belirlemektir. Kısa ve uzun vadede planlar yaparak, maç maç düşünerek yola devam etmektir.

İlk sınavını Kırşehir karşısında verecek olan Dündar ve ekibi eğer bu takımın kazanamama stresini yenmesine yardımcı olursa, ardından Altındağ virajı kayıpsız dönülürse o zaman takım rayına girer ve yeniden sezon başında çizilen hedeflerinin peşinden gider.

Bu o kadar da zor, o kadar da imkansız değildir.

Yeter ki biz inanalım, yeter ki Takımı bu zorlu süreçte yalnız bırakmayalım. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık