Bilal Yeşilkaya

Yozgat’tan giden pişman oluyor!

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
29 Kasım 2016 Salı 20:44

Yazımın başlığına bakan herkesin ‘Hadi oradan’ dediğine eminim. Özellikle yabancılar ya da büyük şehirlerden gelenler için Yozgat’ın bulunmaz bir Hint kumaşı olduğunu falan söylemek mümkün değil. Futbolcular için bu durumun biraz daha farklılık arzettiğini de söyleyebilirim. Çok farklı kültürlerden gelen bir insanın Yozgat’ta rahat etmesi tabii ki düşünülemez ama gerçek şu ki işini çok iyi yapabilmesi için bir ortam bulabileceğine garanti verebilirim.

Eğer bir insan gerçekten futboldan ekmek parası kazanmak, büyük futbolcu olmak, kendisini göstermek istiyorsa bunun için Yozgatspor’dan daha iyi bir camia bulamaz. Süper Lig tecrübesi yaşadığı için bir kere medyası yeterince dış ajanslarla bağlantılı olan Yozgat’ta haberlerinizin genel basına yansımaması gibi bir ihtimal yok. Sadece ve sadece kendini işine verebileceği bir ortam bulduğundan da eksikliklerini giderme konusunda aşama kaydetmesi de kaçınılmaz oluyor.

Evet her nedendir Yozgat’tan giden oyuncuların büyük bölümü rahatsız, büyük bölümü dönmek istiyor. Neden mi birincisi ikinci bir kazanç sağlamak, ikincisi ise Yozgat’ta buldukları huzuru bulamamış olmaları.

Bu oyuncuların başında da Babacar geliyor. Kayserispor’da ki macerasının ardından amatörlüğe dönen ve ilk tecrübesini Yozgat’ta yaşayan Babacar öylesine kısa sürede öylesine güzel bir ortam buldu ki bu da Yozgat’a bakış açısını çok olumlu yönde etkiledi. Alacağı kalmayan, herkesin üzerine titrediği bir oyuncu olan Babacar devre arasında dönebilmek için yeşil ışık yaktı. Düzcespor’a Bal Ligi için astronomik denebilecek bir rakamla giden Babacar konusunda resmi bir teklif gelmese de Yozgat’a dönmesi an meselesi gibi gözüküyor.

Yabancı oyuncular ağırlıklı olarak kafalarının rahat olacağı, kendilerini işlerine verebilecekleri huzurlu ortamlar arıyorlar. Belli ki Babacar Düzce’de bunu bulamadı, belli ki iyi futbolcu olmak, sizi başarılı kılacak ortamı beraberinde getirmiyor. Özellikle mali olarak kafaların rahat olması gerekiyor. Yozgatspor’da bu rahatlığı yaşayan oyuncular gittikleri kulüpleri Real Madrid zannettiler herhalde. Şunu iyi bilin ki marifet sizde değil. Marifet bu kulüpte. Son üç yıldır hiçbir futbolcuya tek kuruş borcu bulunmayan bir kulüpten bahsediyorum. Eğer bir oyuncu işine konsantre olacaksa ve başarılı olmak istiyorsa ve gerçekten iyi çalışırsa o zaman hem bir üst ligi görür, hem de kendisine üst liglerin yolunu açar.

Babacar gelecek mi, bakalım resmi teklif götürülecek mi bilmiyorum ama gelirse hem kendi kazanır hem de Yozgatspor..

GELELİM STADYUM MESELESİNE

Hatırlanacağı üzere geçen hafta bir stad krizi yaşanmış ve Yozgatspor çift kale idman için sahaya alınmamıştı. Bu olayın ardından eleştiri oklarını üzerine çeken ve taraftar tarafından hedef alınan GSM Müdürü Oğuzhan Güneşer dün Kulübü ziyaret etti. Yaşanılan gerginliğin unutulması için şimdilik üzerine düşeni yapan ve bugün de bu konu hakkında açıklama yapacak olan Güneşer’in bu girişimini çok önemsiyorum. Zira biz başarıya gideceksek birlik ve beraberlik içerisinde gideceğiz. Bu tür ayrılık tohumlarının atılması bu takıma hiçbir fayda sağlamaz. 

 


YORUMLAR
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık