asdas
Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor’un zamana ve desteğe ihtiyacı var

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
4 Ekim 2015 Pazar 15:50

Zamanı iyi kullanmak, zamandan en iyi şekilde yararlanmak, ortaya güzel şeyler çıkartmak bir sanattır. Elinizdeki malzeme ne kadar iyi olursa o zaman zaman içerisinde çok daha güzel sonuçlara ulaşmanız mümkün olur.

Ancak soyut bir ifade olan ancak yerinde durmayan, sürekli akıp giden zamanın en güzel yanı da onu değerlendirmekten geçer. Yani siz iş zamanında oturur, dinlenmeniz gereken yerde çalışırsanız o zaman zaman içerisinde verdiğiniz çabaların bir anlamı olmaz.

Sporda da zamanı iyi kullanmak, ondan alabildiğince yararlanmak, başarıya giden yolu açan en büyük etkendir. Zira birçok insanı kaynaştırmak, onların eksikliklerini ortadan kaldırmak, takım olma yolunda önemli adımlar atmalarına yardımcı olmak kesinlikle ve kesinlikle zamanla yapılacak bir şeydir. Yepyeni bir kadro oluşturup, ortaya bir top atıp, ‘Hadi siz oynayın’ derseniz ancak bir mahalle maçı izlersiniz. Çok kaliteli, klas diyebileceğimiz insanları bile bir araya toplayıp, onları zamanla yoğurmaz, istediklerini uygulattırmazsanız verim alamazsınız.

Yozgatspor’un da zaman içerisinde daha iyi olacağına inancım tamdır. Her ne kadar da alınan sonuçların kimseyi yanıltmamasını istesem de, dikkatli olunmasıtavsiyesinde bulunsam da takımın geldiği nokta sevindiricidir. Ancak atlanılmamasıgereken bir husus vardır ki o da rakiplerimizin gerçek gücünü sakladığıdır.

Buna rağmen kesinlikle iyi işler yaptığına ve yapacağına inandığım Tahir Çopur, yepyeni oyunculardan kurulu takımı kaynaştırma, eksikliklerini ortadan kaldırma noktasında önemli adımlar atmıştır. Bu görünen bir gerçektir, bunu kimse de inkar edemez. Zaten takımın iyi yolda olduğu da aldığı sonuçlara beklenildiği ölçüde olmasa bile futboluna yansımaktadır.

Şu an için bir terazi getirseler Yozgatspor’un artıları, eksilerinden ağır basar. Bunun yanısıra ligin başlamasına da 15 günlük bir süre olduğunu hesap edersek o zaman ortada sorun yok diyebiliriz. Ancak önemli olan kalan süreyi çok iyi değerlendirmek, bu takıma 2 takviye yapmak ve alınan sonuçlara aldanmamakla olur.

Bir de yaşanılan ekonomik sıkıntıları hesaba katmamız lazım ki bence en önemli faktör budur. Zira zamanı ne kadar iyi kullanırsanız kullanın, ne kadar iyi takım olursanız olun bence işin maddi yönü önde gelir. Gelir ki bu konuda artık hiçbirimizin kaçacağı bir yer yoktur. Yozgat’ta yaşıyor ve Yozgatspor da bizimse o zaman iyi yolda giden bu takıma omuz verip, ayakta kalmasına yardımcı olalım.

Kimse verdiği sözleri, söylediklerini unutmasın. Önceki yıllarda da mangalda kül bırakmayanları, atıp tutanları gördük ama bu sezon görmek istemiyoruz. Bu sezon elbirliği ile çıktığımız bu yolda yine aynışekilde yürüyerek sonuca ulaşalım.

İşte o zaman başarı anlam kazanır, o zaman mutluluğu hepimiz paylaşarak aynışehirde yaşamanın, aynı havayı teneffüs etmenin hazzına varırız.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık