Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor’da başarının formülü bulundu

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
22 Kasım 2016 Salı 20:52

  Toplumların haklarını koruyabilmesi ve kendisini gösterebilmesi için birlikte hareket etmeye ihtiyaç duyar. Birlik olunmadığı sürece kolayca dirençleri kırılarak kabullenmek zorunda kalırlar. Birlik ve beraberliğin sağlandığı vakit hedeflerine daha dirençli şekilde ulaşmaları sağlanır. Güçlüklere karşı verecekleri mücadelelerde dik durabilirler.

İnsanlar tek başına isteklerini gerçekleştiremezler, birlikte oldukları vakit gerçekleştirmeleri daha mümkündür. Yardımlaşmak insanların güçlüklere karşı mücadele etmelerini sağlar.

Tek başına insanlar duvar oluşturamadıkları gibi birlik halinde olunca duvarı oluşturabilirler. Elimizdeki parmaklar açık olduğu zaman güçlü olamazlar, birleşerek kenetlendikleri zaman güçlerine güç katarak engellenemez olurlar. Güçlü olmak için birlikte hareket etmeliyiz, tek başımıza hakkımızı aramak istediğimizde sonuca ulaşmamız çok daha zor olur.

Futbolda da toplumsal hayatta olduğu gibi birlik ve beraberliğin önemi çok büyüktür. Teknik heyeti ve futbolcuları bir kenara bırakın futbol bir şehrin, bir yörenin kader birliği yapması gereken bir olgudur. Eğer siz böylesine toplumun bütününü ilgilendiren bir konuda eğer takım içerisindeki birlik ve beraberliği sağlayamaz, oyuncuları gidecekleri hedefe inandıramazsanız o zaman başarının gelmesi de hayal olur.

Belli ki sezonun başlarında görevden ayrılan teknik ekip oyuncuları inandıramamış, bazı önemli ayrıntıları gözden kaçırmış. Belli ki oyuncular mutlu değilmiş, belli ki birlik ve beraberliğin önemi yeterince takıma sirayet etmemiş. Belli ki herkes kafasına göre hareket etmeyi yeğlemiş. Durum böyle olup, kötü sonuçlar da ardı ardına gelince en büyük gücü alması gereken taraftarının desteğini de nispeten kaybeden bir takımı yeniden toparlamak kolay olmasa gerek.

Ama bu şehrin havasını soluyan, suyunu içen, beklentileri çok iyi bilen Feridun Dündar, Nihat Tinel ve Şaban Şahiner’in göreve gelmesi ile belli ki kaybedilen bu önemli hassasiyetler takıma yeniden kazandırıldı. Birlik ve beraberliğin önemi daha doğrusu başarıdaki yeri iyi anlatıldı. Daha doğrusu oyuncuların mutlu olması için gereken şartlar oluşturuldu takımda.

Kazandığı parayı helal ettirmek için daha iyisini vermek zorunda olduklarını bilen ve bunun için de mutlu olmaları gereken takımın son aldığı Zara Belediyespor galibiyeti de mutluluğun eseriydi. Rakibin Yozgat’a parasal sıkıntılar yaşandığı ve oyuncuların isyan ettiği gerekçesiyle gelmeyeceği yönünde bir bilginin ulaşması nedeniyle motivasyon eksikliği yaşayan ve bunun sıkıntılarını 90 dakika yaşayan Yozgatspor’un 3 puanı çok çok iyi oynamasa da hanesine yazdırması tamamen mutluluğun sonuca yansımasıdır diye düşünüyorum.

Ama önümüzdeki maçların tamamını kazanmak için bu mutluluğun, birlik ve beraberliğin sürmesi gerekiyor. Eğer zincirdeki bir halka kırılır ya da eğilir, bükülürse o zaman menzile ulaşmakta imkansız olur biline. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık