Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor zoru kovalayacak

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
23 Aralık 2016 Cuma 08:08

Bölgesel Amatör Lig 6’ıncı Grup’ta ikinci yarıda öylesine bir mücadele bizi bekliyor ki daha şimdiden heyecanlanıyor, maçların başlayacağı tarihi iple çekiyorum. Hiç kuşkusuz ikinci yarı daha çekişmeli, daha tansiyonu yüksek maçlara sahne olacak. Yeni Altındağ, Aksaray, Çubuk, Nevşehir VE Yozgatspor’un da dahil olabileceği şampiyonluk yarışı öncesinde takımların ligdeki konumlarını belirleme adına devre arasında kadrolarına yapacakları takviyeler ve kampta yapacakları çalışmalar belirleyici olacak.

Tabii diğer takımları çok yakın takip ettiğimizi söyleyemeyiz ama Yozgatspor cephesinden bakarak ikinci yarıda neler olabileceğini, en azından neler yapabileceğimizi söylemek mümkün. İlk etap kampını Antalya’da yapacak olan takımımızın 10 puanlık farkı kapatabilmek için çıkacağı zorlu yolculukta önemli olan şey rakiplerinin bu süreçte önüne geçebilmesidir. Yani mali sıkıntı aşılırsa takıma çok kaliteli en az 3 oyuncu alınmalı, kaliteli hazırlık maçları oynanmalıdır. Tabii ki kampta yapılan çalışmalar, hazırlık maçları bir ölçüt olarak gösterilebilir ama kesinlikle lig için baz alınamaz. O zaman ligi beklemekten başka çaremiz yok.

Ama bildiğimiz bir gerçek var ki Yozgatspor’un ikinci yarıda da en ateşli mücadelesini Yeni Altındağ Belediyespor’a karşı vereceğidir. Hele hele ligin ilk 4 haftasında öyle maçlar oynayacağız ki, bunları kazasız belasız atlatırsak o zaman hedefe ulaşma konusunda önemli bir adım atacağımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Ligin ilk haftası öylesine kritik maçlara sahne olacak ki, alınacak sonuçlar belki de yarıştan koptu denilen takımları bile yeniden heyecana ortak edecek ya da Altındağ ile Aksaray yarışa yalnız devam edecektir. Bizim Nevşehir’le deplasmanda mücadele edeceğimiz ilk haftada lider Yeni Altındağ iddiası bulunmayan ama iyi futbol oynayan takımlardan Kazanspor’la  karşılaşacak ve belki de bu maçlarda ortaya çıkacak sonuçlar ligde dengeleri değiştirecektir. Antalya’da ilk etap kampını yapacak olan Yozgatspor’a yapılacak takviyeler neyi değiştirir, sistemde herhangi bir değişikliği beraberinde getirir mi bilemem ama bildiğim tek şey var o da herkesin biraz daha fazla çalışmasıdır. İlk yarıda bazı maçlarda çok istekli, bazı maçlarda ise rakibi küçümseyen bir şablondan dışarıya çıkamayan, bazı karşılaşmalarda ise standardı aşan bir takım izledik. Önemli olan burada dengeyi sağlamak, rakip kim olursa olsun ciddiyetten uzaklaşmamaktır. Belki futbolcu sahada elinden geleni verir ama beyinsel olarak hazır olmadığı için istenmeyen puan kayıpları yaşanabilir. Yıldızeli, Kayseri Şekerspor karşısında aldığımız sonuçlar bizim gibi kadro kalitesi yüksek takımlara yakışmayacak sonuçlar belki de sezon sonunda yerimizi tayin edecek, onca yatırımı, onca beklentinin boşa gitmesine neden olacaktır. Teknik ekibin fiziksel eksikliklerini gidermeye. Taktik bilgiler aktarmaya çalıştığı oyuncularını zihinsel olarak da tam anlamıyla hazır tutması bence Antalya kampının en büyük kazancı olacaktır.

Beklentimiz bu yöndedir. Kimse şunu unutmasın ki bu ligde ikinci olmakla, sonuncu olmak arasında tek takımla temsil edilen iller için pek bir fark yoktur.

Zannediyorum herkes bunun farkında hareket ederek 12 final maçının tamamını kazanmak için canlarını dişlerine takmak durumundadır.

Yoksa kimse bizi hayallerin peşinden koşturmasın. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık