Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor üst ligleri hak ediyor mu?

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
5 Ocak 2017 Perşembe 21:37

Türk milleti olarak en iyi yaptığımız iş geçmişimizi inkâr edip, geleceğimizi görememek. Eskiye takılmayacakmışız, neymiş efendim biz o hataları yapmayacakmışız. Sözleri söyleyenlerin neredeyse yarısı değişmemiş, yani başrol oyuncuları aynı.

Kafalar aynı, bakış açıları da. Geleceğe yönelik hiçbir düşünceleri yok. Günü kurtarırlarsa kâr sayıyorlar. Bizim geçmişte yapılan hataları görmemezlikten geldiğimizi, yazmadığımızı iddia ediyorlar. Böylesine işi ileri götürüp, bir de kendilerini haklı sınıfına yazdırıyorlar.

İnsanoğlu geçmişine bakacak, hatalarını görecek, ya da başkalarının yaptığı hataları, neler yapıldığını, neler yapılması gerektiğini şöyle bir köşeye yazacak. Onları eleştirirken, ya da onların hatalı olduğunu söylerken aynı yoldan gitmeyecek.

Şu an gidildiğini söylemiyorum, ders alınmadı demiyorum ama geçmişimizi inkâr etmekten, görmemezlikten gelmekten vazgeçelim diyorum. İşimize sadece Birinci Lig hikayesi geldiği için ondan bahsediyoruz ama 3 yıl önce trilyonlarca paralar harcanıp takımın neden ligde bir şey yapamadığını hiç konuşmuyoruz, geçtiğimiz sezon yapılanları hiç ele almıyoruz. Tabii konuşulamaz, tabii ele alınamaz çünkü konuşacak olanların da bu işin içerisinde olduğunu görmek zor olmayacak.

Gelelim yerimize. Bence takımımız için Bal Ligi biçilmiş kaftan. Kimse sahip çıkmıyorsa, kimse bu takıma beş kuruş para vermiyorsa o zaman bir üst lige çıkmak için niye uğraş veriliyor ki? Diyelim ki çıktık ne olacak ki? Yine aynı sıkıntılar, yine aynı problemlerle karşılaşılmayacak mı? Neymiş İddia gelirleri artıyormuş. Artı da ne oldu ki, bir önceki ya da daha önceki yıllar bunun kıymeti mi bilindi, ya da oradan alınan paralarla geleceğe yönelik işler mi yapıldı.

Hayır hiçbirisi yapılmadı. Futbolu çok iyi bildiğini iddia edenler, bu şehrin takımı yönetimleri ile bakış açıları ile tam 20 yıl geriye götürdüler. Bundan sonra da aradaki 20 yılı kapatmak için mücadele edeceğiz.

İşte şimdi yapılan tam anlamıyla bu. Hani bir deli kuyuya bir taş atmışta 40 akıllı çıkartamamış ya işte Yozgatspor’un hali tam bu hikayeye uygun düşüyor. Zamanında kuyuya taş atanların bıraktıkları kötü mirasın yansımaları var karşımızda.

İşte bu nedenle de üst ligleri göremiyor, görse bile kalması fazla olmuyor.

Haydi hayırlısı..

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık