Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor seriyi sürdürdü

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
27 Kasım 2016 Pazar 19:10

 Kötü başladığımız ancak toparlandığımız ligde üst sıralardaki yarış iyiden iyiye kızışmaya başladı. Kazanmakta zorlanan, deplasmanda 3 puanı Kırıkkale maçına kadar bir arada göremeyen Yozgatspor harcanan paraların, verilen emeklerin karşılığını vermeye ve seri galibiyetler alarak yarışın içinde kalırken, içerdeki Fransızlara da iyi bir mesaj gönderdi. Yozgat’ın takımına stadyumun kapılarını açmayarak sanki rakiplerimiz için çalışıyormuş havası verenlere inat Talasgücü’nü de yenen Yozgatspor bana göre bu ayıba imza atanların karşı karşıya kalacakları kötü durumu da ortadan kaldırmış oldular.

Son 4 maçını kazanarak 12 puan toplayan Yozgatspor için bundan sonrası çok önemli. Sezona yanlış bir hoca seçimi ile başlamanın faturasını  önemli puanlar kaybederek ödeyen, puan kaybetme kredisini çoktan tüketen Yozgatspor kaptan İlhan’ın önderliğinde, Mustafa Özkaya’nın golleriyle Kayseri deplasmanından 3 puan alarak dönerken, sezon sonuna kadar bu işin peşini bırakmayacağını da gösterdi. Rakibin gücü, kuvveti burada söz konusu edilemeyecek kadar anlamsız kalır ki, hatırlarsanız Yozgatspor geçen yıl deplasmanda ligden düşen Sivas Emniyetgücü ve lige çoktan havlu atan Kayseri Şekerspor ile berabere kalarak şampiyonluktan olmuştu.

İşte böylesine bir süreçte alınacak bir yenilgi ve beraberliğin ligin bizim için biteceği anlamına geleceğinin bilinciyle hareket eden oyuncularımız alınlarının akıyla daha bir deplasman maçını kazanmış olmanın haklı gururunu hem kendileri, hem de taraftara yaşattılar.

Ama haftalar öyle çabuk geçiyor, zaman o kadar kısıtlı ki, işte bu size kazandığınız bir maçın sevincini bile fazla yaşatma fırsatı vermiyor. İlk yarının bitimine 2 haftalık bir süre varken ortaya çıkan tablo bana çok fazla umut vermese de yine de her şeyin bittiğini söylemek mümkün değil. Sivas Demirspor’la yapacağı maçın ardından bay geçecek takımımız yine şampiyonluk mücadelesi veren ve geçmişte Yozgatspor’un ezeli rakiplerinden biri olan Çubukspor’la deplasmanda yapacağı maçla ilk yarıyı tamamlayacak. Bana göre her şey orada ya netleşecek gibi gözüküyor. Sahasında kolay maç vermeyen Çubukspor karşısında eğer Yozgatspor kazanırsa kim ne derse desin ligin en iddialı takımı olacak, yenilgi ya da beraberlik o haftayı galibiyetle bitirmesi halinde Altındağ’ın hedefine bir adım daha yaklaşmasına zemin hazırlayacak.

Herkes bu hesapları az çok yapıyordur, herkes bu maçların tamamı için final yakıştırması yapıyordur. Gerçekten de öyle. Tam bir cadı kazanı içerisindeyiz ve hata yapamayacak kadar kritik bir durumdayız. Bundan sonrası her galibiyetlerinde camiadaki kredilerini biraz daha arttıran futbolculara, kendilerine duyulan güveni boşa çıkarmayan teknik ekibin ve onların her daim yanında olan taraftarın omuzlarında büyük bir yük olarak duruyor.

Eğer bu takıma içerden birileri zarar vermez, yani kendi ayağımıza sıkmazsak ben umutluyum. Umutlu olmayanlar varsa lütfen bu fikirlerini kendilerine saklasınlar. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık