Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor piyon olmasın şah olarak ligi bitirsin!

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
2 Mart 2015 Pazartesi 11:55

Yozgatspor’un bugün aldığı sonuca tabii ki sevindim, tabii ki lideri devirmesinin haklı gururunu yaşadım ama rakiplerimizin daha doğrusu şampiyonluğa oynayan bir takımın ikinci yarı nasıl sahada bittiğini, tükendiğini görünce ligde bulunduğumuz durumdan dolayı iç çekmeden yapamadım.

Evet bugün bir kez daha gördük ki Yozgatspor eğer ismine, eğer tarihine yakışır şekilde mücadele ettiği, sahada yanlış kadroyla, yanlış taktikle çıkmadığı sürece her takımı yener. Bir başka gerçek daha var ki Yozgatspor böylesine zorluk derecesi yüksek maçların havasını iyi solur. Bu her dönem böyle olmuştur. Zaman zaman istenmeyen beklenmeyen sonuçlar çıksa da genel olarak iyi motive olduğu zaman sahadan galibiyetle ayrılmayı başarır Yozgatspor.

Şimdi ortaya şöyle bir soru çıkıyor. Biz ligin zirvesinde bulunan bir takımı yenebiliyorsak ve bunu net bir skorla alabiliyorsak Yeşil Kırşehirspor’a, sahamızda Sincan Belediyespor’a nasıl yenildik, hedefimizden nasıl uzaklaştık?

Buna verilebilecek cevaplar aslında belli. Yozgatspor özellikle sahasındaki Sincan Belediyespor maçına hem yanlış kadroyla çıktı, hem de maç içerisinde beklenileni veremeyen isimler gereğinden fazla sahada tutuldu. Bunun yanı sıra demek ki takım iki maçı kazanacağını zannederek iyi motive olamadı. Kadro kalitesi olarak Kırşehir’den de, Sincan’dan da iyi olduğunu zanneden Yozgatspor maçın sahada mücadele edilmeden kazanılmayacağını aklından çıkardı.

Böyle olunca da ortaya kocaman bir fiyasko çıktı. Bugün MKE Kırıkkale’nin yerinde olması gereken Yozgatspor, bize deplasmanda oynadığımız maçta onca çirkinlik yapan, attığı centilmenlik dışı golle öne geçen ve kazanmak için her şeyi mübah sayan MKE Kırıkkalespor’u ne acıdır ki zirveye taşıdı.

Kısacası Yozgatspor şah olacağı grubunda piyon olmaya başladı. Tabii ki bu takım özellikle kendi sahasında oynadığı maçlarda galibiyet alacak, tabii ki lig bitene kadar tüm maçlarını kazanacak ama tüm maçlarını. Onca yatırımın, onca emeğin karşılığını bu sezon için veremeyen ve binlerce taraftarı üzen bir takımın sezon sonuna kadar kazanmaktan başka şansı yoktur.

Bazen sizi acı bir sona sürükleyen, bazen sizi yenerek rakiplerinizin ekmeğine yağ çalan takımların rakipleriniz karşısında da aynı sonuçları alamadığını, size gösterdiği direnci diğer takımlara göstermediğini görünce aklıma futbola hiçbir zaman yakıştırmadığım bazı çirkinlikler geliyor.

Üçüncü Lig’den düştüğümüz sezon Kayseri Şekerspor’un yaptığı halen aklımın bir köşesinde. O gün yenemediğimiz rakibimiz bize darbe vurduktan sonra üst üste iki hafta rakiplerimize gözgöre göre yenilerek bizim lige veda etmemize zemin hazırlamıştı.

Bugün belki aynı tabloyu yaşamıyoruz ama futbolun acı bir gerçeği var ki kimseye acımayacaksın. Sahaya çıkacaksın ve aslanlar gibi mücadele edip, hiçbir şaibeye mahal vermeden ve kimsenin piyonu olmadan, kimseye iltimas geçmeden kazanacaksın. Bugün olduğu gibi. Yozgatspor bu grubun Şahıdır ve öyle de kalmalıdır.

Bunun için de şampiyonluk mücadelesi veren Yeni Altındağ Belediye ve özellikle MKE Kırıkkalespor’u da eze eze yenmelidir. Kim şampiyon olur, kim olmaz bu bizi ilgilendirmez ama bizi ligin kaderini tayin eden takım olarak en azından bu sezon sonu bütün takımlar hatırlamalıdır.

Hatırlamalıdır ki yaptıklarının yanlarına kar kalmayacağını bilmelidir..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık