Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor Ligin Havasını Solumaya Başladı

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
19 Ocak 2016 Salı 11:34

Sayılı gün çabuk geçermiş derler ya hakikaten çabuk geçti. İzin, kamp derken Yozgatspor yeniden ligin havasını solumaya başladı.

İlk yarıyı biraz da şanssızlık sonucu Kırıkkale’nin ardından ikinci sırada kapatan, Antalya’da yeni sezon için güç depolayan Yozgatspor deplasmanda oynayacağı Kazan Belediyespor maçının hazırlıklarına başladı. Kadrosunu Süper Lig tecrübesi yaşayan Babacar’ın yanı sıra bir önceki yıl Yeni Amasyaspor’da oldukça başarılı bir sezon geçiren Erdal’ı dahil ederek güçlendiren, oynadığı 3 hazırlık maçında kalesinde gol görmeyen, oynadığı futbolla umut veren Yozgatspor bana göre ikinci yarının en önemli sınavını Kazan Belediyespor karşısında verecek.

Kim ne derse desin, kim nasıl değerlendirirse değerlendirsin bana göre ligin ilk maçında 4-0 yenmiş olmamıza rağmen bizi iki dakikada bulduğumuz gole kadar en fazla zorlayan, kalemizde en fazla pozisyon üreten takım Kazan Belediyespor değil miydi? Henüz birçok eksikliğine rağmen ecel terleri döktürmediler mi? Eğer Aykut gününde olmasa, şansımız yaver gitmese kalemizde bizim iki gol görmemiz mümkün değil miydi? Maçı takip eden herkes bu yazdıklarımızın doğru olduğu gerçeğini kabul edecektir.

Benim burada dikkat çekmek istediğim konu bu maçın ne kadar önemli olduğudur. İkinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak, ilk 5 haftada oynayacağımız final maçlarını kazanmak bizi hiç kuşkusuz şampiyonluk yarışında tutacağı gibi rakiplerimizi de devre dışı bırakacaktır. Bunlardan en önemlisi de Kazan Belediyespor’dur. Bize mağlup olduğu takdirde aradaki puan farkı 7’ye çıkacağı için iddiasını kaybedecek olan rakibimiz hiç kuşkusuz Kırıkkale’ye göstermediği direnci bize gösterecek, 90 dakika direnecektir. Bu maçın kazanılması demek, Nevşehirspor’la Kırıkkale arasında oynanacak olan maçın da sonucuna göre bizi ikinci yarıyla birlikte yeniden zirveye taşıyacak ve hem camiada hem de futbolcular arasında zaten var olan şampiyonluk inancı da artacaktır. Lakin maç öncesindeki en büyük sıkıntılardan birisi karşılaşmanın sentetik sahada oynanacak olmasıdır. Sentetik sahada fazla idman şansı bulamayan, muhtemelen kar yağışı nedeniyle de bu haftayı idman konusunda oldukça şanssız bir şekilde geçirmesi muhtemel olan Yozgatspor, bana göre deplasmanda zorlanacaktır ki, yapılması gereken en akıllı iş yağışın az olduğu, ya da çalışma şansı fazla olan bir bölgede idmanları yapmaktır. Bunun yeri ve zamanı konusunda teknik adamların bir an önce karar alması, takımı bu maça çok iyi hazırlaması, sonucu tayin edebilecek en önemli etkenler arasındadır. Devre arasında kadrosuna yaptığı transferlerle güçlenen, ancak uyum sorununu henüz halletmediğine inandığım Kazan Belediyespor’u eğer yeneceksek bundan daha iyi bir zamanlama olamaz diye düşünüyorum. Zira kadro üzerinde fazla oynanmadığı için rakibine göre yine sahaya avantajlı olarak çıkacak Yozgatspor, taraftar üstünlüğünü de ele alarak çıkacağı maçta büyüklüğünü de gösterme fırsatı bulacaktır.   Bir zamanlar deplasmanlarda bile tribünleri kapatan, sanki evinde oynuyormuş hissi ortaya çıkartan Yozgatspor belli ki ikinci yarıda bu konudaki üstünlüğünü arttıracak, şampiyonluk isteğini de rakiplerine kabul ettirecektir. O nedenle herkes hazır olsun. Şampiyonluk yarışı kaldığı yerden devam edecek. Siz inanın yeter ki.. İnancın olduğu yerde başarının gelmesi kaçınılmazdır. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık