asdas
Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor İçin Ya Bugün Ya Hiç

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
2 Haziran 2015 Salı 15:16

Siyaset hareketlendi, herkes bir partinin peşinde koşuyor. Öylesine bir hareketlilik ki demeyin gitsin. Bir bakıyorum bir şenlikte tüm partilerin adayları var, herkes cümbür cemaat boy gösteriyor. Son bir haftaya girildi ya emin olun öylesine seviniyorum ki demeyin gitsin. Şu curcuna, şu söz düellosu bitecek ya belki de sevincim ondan olacaktır.

Yozgat’ta yapılanları, yapılmayanları anlatmaktan bıktık. Her ne kadar olayı getirip getirip siyasi bir anlayışa dayandırsalar da Yozgatlılık adına yaptığımız bu mücadeleden ödün vermeyeceğiz.

Yozgatspor için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Yıllarca Yimpaş’ın sırtına yükünü attığımız ve düşmeye yakın sahip çıkmak bir tarafa bir de sahip çıkanlara küfürler savurduğumuz takımımız için bugün yepyeni bir sayfa açılacak.

Aslında Cumartesi günü açılacaktı ama olmadı. Yağış nedeniyle yapılması beklenilen Yozgatspor 1959 FK’nın genel kurul toplantısını, 1 saat yağmurun altında bekledikten sonra bugüne ertelediğini açıklayan Belediye Başkanı Kazım Arslan, burada dikkat çekici mesajlar vermeye çalıştı. Yozgat’a borçsuz bir takım kazandırdıklarından bahseden Arslan, yağış olsa da gelmeyenlere, gelemeyenlere bir bakıma sitem etti.

Yozgat’ın en önemli değerlerinden biri olan sporu kimsenin sahiplenmeyeceği iddiasını, ‘Bugün burada gördüğüm tablo benim için sürpriz değil, Yozgat bu kadar zaten’ diyerek ortaya koyan Arslan, belli ki kimseye inanmıyor bu konuda. Belli ki bu işin kendilerine kalacağının farkında.

Zaten bunu bile bile taşın altına elini koydu koymasına ama bakalım Yozgatlı, STK başkanları, işadamları, kulübün geleceğine yönelik eleştiri yapanlar, yıllardır tek bir adım atmadan ahkam kesenler, henüz ortada hiçbir şey yokken eleştirenler, geleceğe yönelik hiçbir fikir üretmeyenler bugün ne yapacaklar ortaya çıkacak.

Başkan bu konuda da ince mesajlar göndermeyi ihmal etmedi. Çıkacakları bu zorlu yolculukta yanlarında olmayanların, destek vermeyenlerin de yolunu dünden kapattı. Başarı halinde kendilerine pay çıkartabileceklere, başarısızlık halinde ise eleştiri yapmaya kalkacaklara, ‘gölge etmeyin yeter’ dedi.

Az sayıdaki taraftardan da söz aldı ayak üstü. Tribünlerden küfrü, kötü tezahüratı kaldırmak istediğini iletti.
Kulüp yönetme derdinde olmadığını, almak isteyenlere, destek vermek isteyenlere kapılarının açık olduğunu söyleyen Başkanın söylediklerinin doğru çıkma ihtimali bence de yüksek ama inşallah yanılır demek istiyorum. İnşallah bugün yapılacak kongrede Yozgat birlik ve beraberlik adına farklı bir tablo çizer diye bekliyorum.
Yıllarca sahipsizliğinden dem vurduğum, yıllarca sıkıntılarına kimsenin parmak basmadığı, kimsenin dönüp bakmadığı Yozgatspor için bugün yeni bir milat olsun. Yozgat insanının, Yozgatlı olmanın farklılığını hiç değilse bugün gösterelim. Hiç değilse bugün siyasi görüşü, kısır çekişmeleri Yozgat’ın ortak paydası için bir kenara bırakalım. Bugün herkes orada bulunsun ve varsa fikri, varsa reçetesi söylesin. Kimse içinden pazarlık etmesin, kimse karnından konuşmasın.

Cumartesi günü yağış vardı bahanesi altına sığınabiliriz, kongre olmayacağını düşünerek gelinmemiş olabilir ama bugün tekrarı var. Bugün saat 17.00’de Cumhuriyet Alanı’nda Yozgatspor şenliği olacak. Yönetim, taraftar, STK’lar, işadamları haydi hep birlikte yeni bir heyecana birlikte yürüyelim.

Eğer bu konuda bir adım atarsak o zaman Yozgat’ın geleceği adına daha umutlu, daha iyimser olabilme şansımız doğacaktır. Bize bir araya gelemez diyenlere, bize birlikte hareket edemez diyenlere biz bugün gereken cevabı verelim.

Eğer Başkan iddialarında haklı çıkarsa o zaman vay halimize.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık