Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor için lig ya bitecek ya da heyecan zirve yapacak

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
16 Aralık 2016 Cuma 07:21

Başarısızlığın asla kabul edilmediği, daha doğrusu sonucun büyük önem arz ettiği bir oyun oynanıyor. Kazananın her zaman haklı, kaybedenin haksız olduğu maçların en önemli haftalarına girilirken biliyorum ki hem oyuncuların, hem de taraftarın tansiyonu yükselmeye, belirlenen hedeflere gidilip gidilmeyeceği yönünde akıllarda soru işaretleri oluşmaya başladı.

 

Genel olarak iyi oynanan, önemli pozisyonlar üretilen ancak gol atılamadığı için beraberlik alınan bir maç sonrasında böyle bir takıntı yapmak hem takım hem de taraftar üzerinde baskı yapacağı için bunları kafaya takmanın fayda yerine zarar getireceği, spora kafa yoran herkes tarafından kabul gören bir gerçektir.

 

İster iyi takım olun, ister kötü takım olan puan kaybetmeden hedefine ulaşan dünya üzerinde bir takımı kimse gösteremez. Türkiye liglerinin çok çok üzerinde bir kadro kuran Fenerbahçe’nin 3  yenilgi, 4 beraberlik aldığını, önceki yılın 3 kupalı takımı Galatasaray’ın geride kalan 14 haftada 29 puan topladığını hesaba katarsak Yozgatspor’un aslında çok büyük kayıplar yaşadığını söylemek mümkün olamaz. Şu ana kadar kaybedilen puan 12 ve ligin sonuna kadar da yaptığım hesaplara göre şampiyonluk barajı 55-58 arasında seyredeceği için de başkaca lüksümüz yok diye düşünüyorum. Ama kesinlikle bu kayıpları direk rakibimiz olan Çubukspor karşısında yaşamak hiç kuşkusuz rakibimize çok önemli bir avantaj sağlayacağı bizi yarıştan tamamen kopartacağı için herkesin çok dikkatli olması gerekecek.

 

Evet gelelim şimdi dananın kuyruğunun kopacağı maça. Yozgatspor ligde ilk olarak geride bırakması gereken Çubukspor’la final maçı yapacak. Tabii ki zor maç, tabii ki kaybetme ihtimali var, Evinde kolay kaybetmeyen bir takım gerçeği var ama bizim de inancımız, bizim de yüreğimiz, bizim de kadro kalitemiz var. Bu haftaki rakibimiz Çubukspor yaptığı transferlere rağmen kadro bütünlüğünü henüz yakalamış değil. Tabii bu bizim çok net bilgilere dayanarak söylediğimiz bir şey değil ama en azından rakibimizin ligdeki pozisyonu bunu gösteriyor.

 

Ama tek bir gerçek var o da futbolun sahada oynandığı ve iyi mücadele eden, koşan, bulduğu pozisyonları iyi değerlendiren takımlar sahadan galibiyetle ayrılıyor. Kaliteniz ne olursa olsun eğer kazanmayı istemez, futbolun doğrularını yerine getirmezseniz o zaman karşınızda kim olursa olsun yenilgiye mahkum olursunuz. Bunun örneklerini hem Türk hem de Dünya futbolunda defalarca yaşamış, ilginçlikler karşısında şaşkına dönmüştük. Bu konuyu bir iki örnekle genişletmek gerekirse buna verilebilecek en iyi örnekler zannediyorum Fenerbahçe’nin Pendik’e Kupada, Galatasaray’ın UEFA Kupası’nda kendinden çok zayıf takımlara elenmesidir.

 

Ben gerçekten Yozgat’a, Yozgat insanına şampiyonluk yaşatmak için canlarını dişlerine takan, yürekli, heyecanlı, istekli ve en önemlisi de en az bizim kadar Yozgatlı oyuncularımızın kendilerine yürekten inanan binlerce insan olduğunun bilinciyle hareket etmelerini bekliyorum. Çubuk maçı bizim için ne başlangıç ne de son olacaktır. Her maç gibi sahaya çıkıp kendi futbolunuzu oynar, baskı altında kalmazsanız 3 puanı alır ve dönersiniz.

 

Sizde bu inanç, bu güç, bu kalite var. Yeter ki kenetlenin, yeter ki rakibi gözünüzde büyütmeyin.

Unutmayın ki bu ligin lideri de en kaliteli takımı da sizsiniz.

 

O zaman bu bize sizden bu zorlu maçta galibiyet bekleme hakkını verir.

 

Biz umutluyuz hem de çok. Ama beni umutsuzluğa düşüren, futbolumuzun gelişmesi için tabii o da varsa sorumluların ellerini taşın altına koymamasıdır.

 

Eğer bu maçı kazanırsak devre arasına daha umutlu, daha heyecanlı ve daha istekli gireceğimizi kimse unutmasın.

 

Yolunuz açık, bahtınız açık olsun. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık