asdas
Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor İçin Düşmek Bile Gündemde

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
20 Şubat 2015 Cuma 09:43

Ligin başladığı günden itibaren oynadığımız futbolla, aldığımız sonuçlarla kimseye umut verdiğimizi zannetmiyorum. Taraftarın rahat, göğsünü gere gere stadyumdan ayrıldığı maç sayısı ikiyi geçmez.

Son yıllarda kendi evinde bile rakip takımları boğamayan, etkili futbol oynamak bir tarafa yanlış taktiklerle, yanlış oyuncu değişiklikleri ile rakip takımlara hem de ezile ezile maç veren Yozgatspor hiç ummadığı bir durumla karşı karşıya bana göre.

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayıp sahasında aldığı Sincan yenilgisi ile birlikte hayallerini bitiren Yozgatspor’da yönetimin ve teknik ekibin artık takım düşer mi düşmez mi diye de kafa yorması lazım.

Gerçi onlara göre böyle bir tehlike sözkonusu değil, her şeyi çok iyi bildiklerinden halen ayakları yere sağlam basmıyor. İkinci yarıdaki takım kurgusu, oynanan futbolla sezon başını bile aratır hale gelen bir takımdan bahsediyorum.

Kırşehir’de golümüz verilmemişmiş, penaltımız çalınmamışmış, haksız kırmızı kartla takım 10 kişi bırakılmış. Bunlar bahane değil.

Önemli olan Yozgatspor için bundan sonrasıdır ve bence ciddi ölçüde bir tehlike söz konusudur.

Neden mi?

İsterseniz içerisinde bulunduğumuz duruma bakalım ve kalan maçlarda neler yapıp yapamayacağımızı bir irdeleyelim. Yozgatspor Sincan Belediyespor karşısında aldığı yenilginin yanı sıra oynadığı futbolla da bana pek ümit vermedi. Yani Keçiören Bağlumspor maçı öncesinde ciddi ciddi bir sıkıntı sözkonusu. İki oyuncusunun kırmızı kart görmesi bir tarafa takım içerisinde olduğu söylenilen sıkıntıların devam etmesi, takımın iddiasından uzaklaşması nedeniyle azalan konsantrasyonun Ankara’da artması halinde Keçiören’e yenilmesi muhtemel olan Yozgatspor, eğer rakibi Sorgun Belediyespor sahasında Kazan Belediyespor’u yenerse o zaman kimsenin aklına bile getirmediği korkuyla iyiden iyiye karşı karşıya kalacağız.

Fikstüre baktığımız zaman bu korkunun nedenini anlamak aslında zor değil. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ligden çekildiği için iki hafta sonra otomatikman hanesine 3 puan yazılacağı için Sorgun’la aramızdaki fark 37e inecek ki bir hafta sonra da muhtemelen dananın kuyruğu kopacak.

Zira Yozgat’ın iki takımı bu kez ligde kalma adına büyük önem taşıyan maçta kozlarını Yozgat’ta paylaşacak. Futbol bu kimse olmaz demesin, kimse bir ilin takımı ilçesine bu maçı vermez, futbolda böyle bir şey yok gibi bir enterasan fikir beyanında bulunmasın.

Şampiyonluk için kurulan ve ligden düştüklerine şahit olduğumuz onca takımı, bırakın başka takımları daha geçen sene aynı acı senaryoyu yaşayan Yimpaş Yozgatspor’u aklıma getirdikçe inanın ciddi ciddi endişeleniyorum.

Bunun yanı sıra her ne kadar iç sahada da oynayacak olsak da iddiasını tamamen yitirdiği için Yozgatspor’un şampiyonluk adayları Zara Belediyespor, Altındağ Belediyespor ve MKE Kırıkkalespor maçlarına çok iyi konsantre olamayacağı korkusu da beni hiç istemesem de böyle bir düşünceye sevkediyor. Bunun yanı sıra düşmemek için mücadele eden ve bana göre çok ters bir takım olan Aksaray Sanayi Gençlikspor, kendi sahamızda boyun eğdiğimiz Kazan Belediyespor’la oynayacağımız maçlarda da kazanma şansımızı yok denecek kadar az görüyorum.

O nedenle Yönetimin, teknik ekibin oyunculara bu konunun ciddiyetini iyi anlatması ve 56 yıllık kulübü hiç değilse böyle bir tehlikeyle karşı karşıya bırakmamasını istemelerini bekliyorum.

Yanlış yönetimlerin faturasını fazlaca ödeyen Yozgatspor’un ödeyeceği bu son fatura çok ağır olur.

Sezon başında yaptığımız onca uyarıyı kulak ardı edenlerin hiç değilse bunu dikkate almalarını bekliyorum.

Bizden uyarması…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık