Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor havlu attı

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
15 Ocak 2017 Pazar 22:29

İkinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak, iddiamızı az da olsa sürdürmek istiyorduk. Bu niyetle ve bu amaçla gittik hiç kuşkusuz Nevşehir’e. İkinci yarı öncesinde yapılan çalışmaların, alınacak bir galibiyetle az da olsa karşılığının alınması, formayı terleten oyuncuların hiç değilse taraftara en azından lig sonuna kadar az da olsa bir umut dedirtebilmesi ne kadar önemliydi.

Liderin 10 puan gerisinde olmanın baskısı, puan kaybetme korkusunun ağırlığı ile zorlu bir deplasmana gitmek zannediyorum herkesi olumsuz etkilemiş olacak ki; Yozgatspor Nevşehir’de beklenilenden uzak, beklentilere karşılık veremeyecek bir oyun ortaya koydu.

Sporla ilgili düşüncelerimizi açıklarken de Yozgatspor’un önceliklerini herkesten daha fazla düşünüp, takımın zarar görmemesi için özen gösteriyoruz. Ancak bazı gerçeklerin üzerini kapatmak, görmemezlikten gelmekte gerçekten doğru değil. Zira Yozgat’taki en büyük eksiklik hatalarımızı görüp, onlardan ders almamaktan kaynaklanmışken böylesine bir yolu seçmek bizim işimizin ahlakına uymaz.

Başarıyı teşvik etmek, başarısızlığın nedenlerini ortaya koymak başka, ileriye yönelik hesaplar yapmak çok farklıdır. Bizim ortada bir başarısızlık varsa bunu yargılayacak halimiz ya da böyle bir niyetimiz yok. Yargıyı kamuoyu yapar, ya da bu işin gerçek sorumluları başarısızlığın nedenlerini görev verdikleri insanlara sorarlar.

Şimdi Yozgatspor’un içinde olduğu durumu bir irdeleyelim, hedefe varır mı varmaz mı bu konudaki fikirlerimizi paylaşalım. Niyetimiz üzüm yemek olduğu için yazdığımı yazdıklarımızdan kimsenin alınmayacağına, aksine ileriye yönelik hesaplar yapabileceğine inanıyorum, en azından öyle düşünüyorum. Herkes kadroya neden çok transfer yapılmadığını zannediyorum az çok biliyordur. Zaten bu sezona bütçe olarak sıkıntılı başlayan ve henüz ilk devrenin sonunda hedefinden büyük ölçüde kopan bir takımın borcunu arttırmak hiç akıllıca bir yol olmayacaktı ki oyuncu alınmadı. Alınsa da çok farklı olacağı da şüpheli olduğu için bence geleceği düşünmek, senenin planlarını yapmak en doğrusu olsa gerek.

O nedenle alınan yenilginin benim nazarımda çok önemi yok. Kabul edersiniz ki biz önce Altındağ deplasmanında alınan yenilgi, ardından da Çubuk beraberliği ile bu yarışı bitirmiş, sadece umutlarımız kalmıştı. Bu hafta olan az olan şansımızın Nevşehir Stadyumunun çimlere gömülmesiydi.

Sözün özü Yozgatspor için bu sezon bitmiştir, şampiyonluk hesabı yapmayalım. Tabii bu hedefe ulaşmak için vargücümüzle savaşalım, tüm alternatiflerimizi kullanalım ancak ulaşamadığımız zaman da ah vah çekmeyelim.

Yani malzeme kısıtlı, patatesten patlıcan yemeği olmaz. Bizim yapmamız gereken bu kadro birkaç eksiğiyle korumak, tüm oyuncuları henüz lig bitmeden gelecek yılki hedeflere hazırlamak olmalıdır.

Bunu yaparken de teknik kadroya güven verilmeli, farklı arayışlar içerisine girilmemelidir. Yok yeni bir teknik adam tercih edilir, kadro dağıtılırsa o zaman yine aynı senaryoyla karşılaşırız.

Yanılmak ümidiyle..

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık