Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor bu şansı bir daha bulur mu?

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
25 Şubat 2015 Çarşamba 08:12

  Ekonomik sıkıntılar, yönetimsel hatalar, saha içerisindeki şansızlıklar, futbolcuların gereken mücadeleyi verememesi ya da istenileni sonuca yansıtamaması vs. vs. Bu sezonu nasıl özetlersiniz özetleyin.

Ekonomik sıkıntıları bir kenara bıraktığımız zaman bu sezonun özeti ortaya çıkıyor çıkmasına da bu takımın geleceği ne olacak, bir daha bu şansı bulabilecek mi diye soran, ya da sorgulayan var mı?

Ya da neden buralara geldiğimizin nedenlerini araştıran, geleceğe yönelik bir yol haritası hazırlayan birileri bulunur mu bilmiyorum ama Yozgatspor’un geleceğine set çekilmiş, daha doğrusu bu şehrin hayalleri ile oynanmıştır.

Hemen hemen her sezon iki takım kurulan, en az 2 ya da 3 teknik adamla anlaşan, bunun karşılığında onlarca lira para harcayan ve karşılığında koskoca bir hiç bulan Yozgatspor ‘un hiç kuşkusuz en büyük problemi yöneticidir, yöneticilerdir.

Kulüpte bu işten anlayan, futbolcunun sorunlarını, kapasitesini, ne yapmak istediğini iyi bilen, camiayla olan birlik ve bütünlüğünü kuran bir insan olmadığı için bu günlere gelinmiştir. Milletvekilliği aday listesine girdikten sonra takımı sahiplenip sahiplenmeyeceği belli olmayan daha doğrusu bir sezon daha bu eziyete, zulume katlanması zor gözüken Kulüp Başkanı Abdulkadir Akgül’ün yokluğunda mali yükünü çekecek kimsenin olmaması nedeniyle kimsenin ortada kalmayacak olması da bir başka tartışma konusu olabilir.

Ama biz bunların olmayacağını varsayarak bir fikir teatisinde bulunduğumuz zaman neler olabileceğini konuşmak durumundayız.

Evet bence Yozgatspor yakaladığı fırsatı, tarihi imkanı kötüye kullanmış, daha doğrusu yapılan yanlışlıklar nedeniyle kullandırılmıştır. Cebinden para harcamadığı için canları yanmayan yöneticilerin olduğu, herşeye sessiz kalan, yanlış yapanları alkışlayan insanların bol olduğu bir şehirde hiç kuşkusuz sadece sporda değil daha birçok konuda aynı tablolarla karşılaşmak mümkün diye düşünüyorum.

3 günlük kar yağışının bile temizlenemediği, eriyen karların oluşturduğu çirkinliklerle bile Türkiye’de ki en başarılı ve örnek gösterilen bir Belediyemiz varsa ki ve bu vatandaş tarafından da takdir ediliyorsa oturup düşünmekten başka çaremiz yoktur.

Yapılan eleştirilerin bile savunma mekanizması harekete geçirilerek siyasi olduğu şeklinde bir yanlışın içerisine düşen, yanlışlıkları görmeyerek, sempatizanlık gösteren, bu nedenle de doğruları göremeyen bir yapının içerisinde bundan daha iyisinin olması da beklenemez.

Evet bugün oturup düşünmeli ve neleri kaybettiğimizi iyi değerlendirmeliyiz. Yozgat kimliğini, Yozgat geleceğini, Yozgat değerlerini ve daha acısı Yozgat benliğini kaybediyor. Seçimlere az bir süre kala projelerini açıklayan, ancak daha önceki dönemlerde bu şehir için hiçbir şey yapmayan, sorunlarını bilmeyen, tepeden inme, eli çantalı onca insanıgördükçe üzülüyorum. Kulaktan dolma, ya da artık herkesin diline pelesenk olmuş sorunları, projeleri gündeme getirmek yerine biraz da kendileri de birşeyler üretmeyi denesinler.

Hoş Meclis’e gittikleri zaman unutacakları ya da yapma fırsatıbulamayacakları için atış serbest.

Onlar atsınlar, biz de yazarız, dinleriz ama Kulüp Başkanının bu konudaki sözlerini senet kabul ederiz.

Yozgatspor eğer bir yerlere gelecekse Meclis’e gittiğiniz zaman da bu takımı unutmayın. Unutmayın ki sizi listeye girdiğiniz zaman Meclis’e gönderen insanlara borcunuzu ödeyin.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık