Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor bir tutku mu?

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
3 Ağustos 2015 Pazartesi 19:08

Renk aynı, isim aynı. Değişen tek şey yönetenler. Yönetenleri de bir kenara bırakın bu takımın gerçek sahipleri Yozgat insanı değil mi? Kimse bu takımı bir kuruma, bir kişiye mal edemez, etmemeli de. Edenler varsa bilinmeli ki karşılarında dün olduğu gibi bugün de bizler varız. Yanlışa dur diyeceğimizden, yanlışın karşısında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ama gördüğüm bir şey var ki yazmadan, bir iki kelam etmeden rahat edemeyeceğim. Ne oldu da kısa sürede bu takım için öleceğini söyleyenler ortalarda görünmez oldu, ne oldu da perde arkasında kulisler yapılıyor, ne değişti de artık stadyuma gelmeyeceğini söylüyorlar. Yozgatlı oyunculara sahip çıkılmıyor deniliyordu halen sporculuk hayatlarını sürdürenler takımda toplandı, altyapıya önem verilmiyor deniliyordu 4 isim A takıma alındı, birçok oyuncu takımın bünyesine katıldı, takımın halkla bütünleşmediği iddia ediliyordu nispeten o sorun da aşılmış oldu

Geriye ne kaldı, ya da nelerin yapılması gerekir fikri, düşüncesi olan varsa konuşsun. Ama biz daha çok perde arkasından konuşup, plan yapmayı seven bir milletiz. Yine söylüyorum eğer yanlıştık olursa ilk yazacak isim benim, eğer Yozgat insanının takımını sahiplenmeye kalkarlarsa ona da karşı çıkarım ama şunun bilinmesi gerekiyor ki bu şekilde değil. Siz bize omuz vermezseniz, siz geri planda kalır, karanlıkta göz kırparsanız ortak noktalarımız azalır. Ortak noktaları azalan, aynı dili konuşmayan, konuşamayan insanların anlaşması da zor olur.

Ha eğer ligde takımı sonuna kadar destekleyeceğiz, her maçını izleyeceğiz, her maçında taraftar olarak üzerimize düşeni harfiyyen yerine getireceğiz diyorsanız kimseye bir lafım yok ama şu ana kadar çok iyi elektrik almadığımı söyleyebilirim.

Bunun nedeni nedir, neden bazı grupların dışında kimse bu takıma gerektiği kadar sahip çıkmamaktadır ya da öyle bir sinerji yaymamaktadır. Bu ve bunun gibi soruları çoğaltmak, ya da yenilerini eklemek mümkün lakin anlatmak istediklerimizi bu soruların da özetlediği gerçeğinden hareketle kısa kesiyoruz. Birilerinin rantı mı kesildi, birileri illa ki buralara gelmek için ayaklarının altına kırmızı halı mı serilmesini bekliyor, ya da methiyeler mi dizilecek. Kimse kimseye toplumsal katkı getiren, Yozgat’ı ilgilendiren bir olay için methiye dizmez de, dizmesi de beklenilemez.

Bundan sonrası bize kalmış, bundan sonrasında kim ne kadar katkı sunacak, kim elini taşın altına koyacak bakacağız. Başarıya giden yolda birlikteliğin önemi herkes tarafından kabul görmüşken, bölünmenin, parçalanmanın, hariçten gazel okumanın kimseye bir katkısı olmayacak.

Henüz lig başlamadı, henüz maçların heyecanını yaşamıyoruz belki ondan kaynaklanıyor olabilir ama başladığı zaman da eğer böyle bir tablo ortaya çıkacaksa yazık..

Toplumun gözden kaçırdığı nokta şudur; futbol, basketbol ya da voleybol sadece bir oyundur. Bu uğurda maçlara gitmek, takımları takip etmek, kombine biletler almak, deplasman otobüsleri oluşturmak gibi eylemler, tutkudur.

Tutkumuz Yozgatspor ise bırakın yönetenleri de takımınıza daha fazla sahip çıkın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık