asdas
Bilal Yeşilkaya

Yozgat-Kırıkkale Dostluğu Baki Kalmalı

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
10 Şubat 2016 Çarşamba 08:37

Son iki gündür Kırıkkale’de bazı sosyal paylaşım sitelerinde yapılan yorumlardan yola çıkarak yaptığım haberler ve yazdığım köşe yazıları büyük yankı buldu.

Yozgatspor camiasına yönelik yapılan çirkin saldırılara dikkat çekerken, amacım tamamen Kırıkkale halkını suçlamak, bu siteleri suçlu ilan etmek falan değildi. Beni tanıyanlar futbol mantalitemi ve düşünce tarzımı bilir. Küfürden, kavgadan yana değilimdir. Sporda şiddeti hiç mi hiç sevmem. Yıllardır da centilmenlik için mücadele eden biriyim. Her ne kadar bazı Kırıkkaleli arkadaşlar yazdığım yazılardan dolayı bana ağır tepki göstermiş olsalar bile ben buradan kesinlikle ve kesinlikle onların söylediklerinin kendi haklarının çalındığı inancıyla yapıldığı için gösterdiklerine inandığım için bir şey demek istemiyorum. Bu onlardan korktuğum, çekindiğim anlamına da gelmesin. Çok şükür Allah’a ki gazetecilik mesleğine verdiğim 21 sene boyunca kimseden ayak çekmedim, kimseden korkmadım Allah’tan başka.


Ama burada ki niyetimiz iki şehir arasındaki bu soğuk savaş ortamını bitirmek, yumuşatmak olduğu için bu fevri hareketleri görmemezlikten geleceğim.


Şunun çok iyi bilinmesini istiyorum ki iki şehir arasındaki dostluk, kardeşlik ortamını yıkmaya, zedelemeye kimsenin gücü yetmeyecek. Biz bunun için üzerimize düşen mücadeleyi veriyoruz. Eğer Kırıkkaleli yöneticiler, site yöneticileri ve taraftar grup başkanları da varsa onların da aynı mücadele içerisinde olmasını temenni ediyorum.


21 Şubat’ta oynanacak olan maçı bir savaşmış gibi göstermeye çalışanlara zannediyorum duyarlı Kırıkkaleli taraftarlar gereken cevabı verecek, şehirlerinin isimlerinin küfürle, olaylarla anılmasını önlemek için üzerlerine düşen görevi yapacaklardır. Bu manada ilk adımı Grup Daltonlar Taraftar Grubu Başkanı Eray Ünver attı. Yine aynı isimle yayın yapan sosyal paylaşım sitesinden bir açıklama yaparak, yapılan bazı istenmeyen paylaşımlarla kendilerinin ilgisi olmadığını beyan etti. Yozgatspor Teknik Direktörü Tahir Çopur’la ilgili paylaşımın aynı gün kendileri tarafından kaldıttırıldığını dile getiren Ünver, Gazetemizde yayınlanan bazı haberler dolayısıyla da üzüntü duyduğunu dile getirdi. Grup olarak bundan sonra küfür ve argo kelimelere izin verilmeyeceğine dikkat çeken Ünver’e şahsım adına teşekkür ederim. Yine söylüyorum bizim hedefimiz ne Kırıkkalespor taraftarı ne de Kırıkkalespor’la ilgili siteler ve sorumlularıdır. Bizim tek düşüncemiz, tek isteğimiz iki şehir arasında oluşturulmaya çalışılan gereksiz tartışmaları kaldırmak, ahlaksız paylaşımların önüne geçmektir. Bu sadece Kırıkkale için değil Yozgat için de geçerlidir. Kimse sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu unutmasın. Türkiye’yi bölmek, parçalamak için çalışan, bunun için her türlü kahpeliği yapan ve vatan evlatlarını Şehit eden hainlere fırsat mı vereceğiz. Bağırsak belki de birbirimizin sesini duyar geliriz. Anadolu insanı bugünlerde omuz omuza vermeyecek de ne zaman verecek.


Şampiyonluklar gelip geçicidir, baki olan dostluklardır. Yıllarca futbol oynayan ve halen de veteran olarak oynamaya devam eden biri olarak edindiğim dostlukların yüzde 70’inin spor sayesinde olduğunu hesaba katarsak sporun ne denli etkili bir sosyalitesi olduğunu anlarız. O nedenle gelin bu küfürü, kötü paylaşımları iki taraf olarak da bırakın. 21 Şubat’ta öyle bir maç yapalım ki sadece sahadaki sporcular konuşsun. Biz de onların oynadığı futboldan zevk almaya bakalım. Yeneni de yenileni de birlikte alkışlayalım.
Ne dersiniz.?


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık