Bilal Yeşilkaya

Yozgat futbolu kazandı mı kaybetti mi?

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 12:05

Ligin son haftasına girilirken şampiyonluk umutlarını kaybeden Yozgatspor için herkes ayrı bir yorum yapıyor, her kafadan bir ses çıkıyor. Bu sezon takımı sahiplenen Belediye’nin yeni sezonda bu işi götürmeyeceğinden tutun da, iddiasız bir ekip kurulacağına kadar birçok mesnetsiz haber dolaşıyor.


Doğruluk derecesi şimdilik kaydıyla olmayan bu söylentileri bir kenara bırakıp, bundan sonra neler olacaklarına bakmak lazım diye düşünüyorum. Lig bitmedi ama herhalde bizi şike yapmakla suçlayan, Altındağ’ı, Kazan’la kankalıklarını görmezden gelen Kırıkkale zannediyorum evinde, haftalardır maç kaybetmediği kendi sahasında, Kazanspor’u rahat geçecek. Zaten adamlar kavganın, ahlaksızlığın kralını yapıyor. Al ben yiyemedim sen ye diyecek bir takım hiç değil. Buradan hareketle aradaki 2 puanlık farkın kapanması imkansız olduğu için neler olabileceğine bir bakalım.


Yozgatspor şampiyon olamadığı ya da olamayacağı için Amatör Küme’yi şampiyon olarak kapatmaya hazırlanan Yemenoğlu Yozgatspor’la play-out maçı oynayacak, yenen Bal Ligi’ne devam edecek yenilen amatöre dönecek. Yıllardır statüsünü eleştirdiğim BAL Ligi’ne çıkamayan takım hem mali, hem de manevi olarak büyük kayıplar yaşayacak ki, iki sezon da ortaya çıkan tablonun başarısızlık olarak değerlendirilmesi tam anlamıyla bu sezon için geçerli olmasa da yine de gerçekler kabul edilse de edilmese de bu şekilde. Geçtiğimiz sezon Sorgun Belediyespor’un ligden düşmesine neden olan bu kader, Yemenoğlu Yozgatspor için de büyük ihtimalle tecelli edecek.


Tabii hiçbir maç oynanmadan kazanılmıyor, hiçbir maç için kesin sonuçlar belirtilemiyor ki, bu Yozgatspor Yemenoğlu Yozgatspor karşılaşması için de geçerli olacak. Tabii tüm bunları yine söylüyorum Kırıkkale’nin kesin olarak şampiyon olacağını düşündüğüm için söylüyorum. Belki de Kırıkkale takılacak, belki de ‘olmayacak duaya’ amin diyenler haklı çıkacak. Hiç kimse bunun olamayacağını iddia edemez ama olma ihtimalinin azlığını da gözden kaçıramayız.


Şimdi yazımızın başlığında dikkat çektiğimiz söylentilere gelelim. Biliyorsunuz Belediye Başkanı Kazım Arslan aklına koyduğunu yapan, özellikle spor konusunda Yozgat’ın önemli aşamalar kaydetmesine yardımcı olan bir isim ve mutlak suretle de bu konuda desteklenmesi gerekiyor. Belki kimse Arslan’ı bu sezon kaybedilen şampiyonluk sorumlu tutmuyor ama en üst karar mercii kendisi olduğu için eleştirilerden de zaman zaman nasibini almıyor değil. Ama ben resmin tamamına bakıyorum ve tam olmasa bile bu takımın başarılı olduğunu, saha içerisinde tam anlamıyla olmasa bile Yozgatlı sporseverlere heyecan aşıladığını, lig başından itibaren şampiyonluk yarışının içinde kalarak ölen futbolumuzu yeniden ayağa kaldırdığını söyleyebilirim.
Hele hele eleştirilerin çok başarısız olunduğu şeklinde .yapılanlarını da doğru bulmuyorum. Eğer Yozgatspor bir hedefe gidecekse, şehir yeniden şampiyonluk heyecanını yaşamak istiyorsa bana göre mevcuda sahip çıkmak en mantıklısıdır aksi takdirde bu takımın da tarih olması kaçınılmaz olabilir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık