asdas
Bilal Yeşilkaya

Yönetim Belli Değil Ama Yapılacaklar Belli

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
30 Nisan 2015 Perşembe 14:54

Yozgatspor için yeni bir döneme doğru yol almaya başladık. Spor camiası gibi bende nelerin olacağını merakla bekliyorum. Yeni yönetimin kurulması için ilk adım 5 Mayıs tarihinde atılacak atılacak ama Yozgat sporuna kaliteyi getirmeyi düşünen irade şimdiden işe başlamış bile hem de ne başlama.

Altyapı, teknik adam, takımdaki oyuncuların birçoğu ile anlaşma ha sağlandı ha sağlanacak. Ama bir şartla. Teknik direktör, oyuncu konusunda saplantı yok. Her ne kadar yeni bir macera aranmayacak dendiyse de yönetim teknik adama her şeyiyle de teslim olmayacak. Yani Tahir Çopur özellikle mali konularda işi yokuşa sürerse ki buna hiç müsaade edilmeyecek ve takımı hedefine ulaştıracak yeni bir isimle anlaşma yoluna gidilecek.

Bunların tamamı hemen hemen her yönetimin ya da takıma yön verecek isimlerin yapması gereken işler. Beni burada memnun eden olaylardan birincisi altyapıya eğilecek olunması, ikincisi de taraftarı bir araya getirecek, tribünlerde kötü tezahürata son verecek olan adımların atılacak olması. Yıllardır bu takımın kurtuluşunun yegane unsuru altyapı iken bunu görmemekte ısrar edile edile gelinen noktaya bakar mısınız? Takımda forma giyen onca oyuncu arasından 3 tanesi Yozgatlı ve bunların birisi henüz forma şansı bulamamış. İl dışında yaşayanları geçiyorum, göçü de bir kenara bırakıyorum ve tam 432 bin insanın yaşadığı bir şehirden bu takımda bunca oyuncu mu forma giymeli, sürekli taşıma suyla mı değirmen döndürmeliyiz.

Avrupa’nın dev takımları yıllar öncesinden altyapı hamlesini başlatmışken, Türkiye’de birçok takım kurtuluşu öz değerlerinde ararken futbolcularının alacaklarını bile zor ödeyen, liglerde tutunabilmek için çok komik paraları bulamayan Yozgatspor’un bu hamleyi bir türlü başlatamamasının sebebi bir şey bilmeyen yönetimler midir? Tabii ki öyledir. Ama bu hamleyi başlatamamış olmamızın altında sabırsızlığımız, güvensizliğimiz, kendi insanımıza değer vermeyişimiz gibi nedenlerde yatmıyor değil.

Daha önce de yazdığım gibi artık yeni sözler söyleme zamanı. Geçmişe sünger çekip, ders alarak geleceğe emin adımlarla yürümemiz lazım. Yeni kurulacak yönetimde bu konuda ilk hamlesini yaptı ve Belediye’nin daha önceden bünyesine aldığı Yozgat Gençlerbirliği takımının oyuncularının tamamını yeni kurulacak takıma altyapı olarak alacak. Buradan takıma direkt katkı sağlayacak oyuncular çıkar mı çıkmaz mı onu bilmiyorum. Bana göre bu ligin yükünü çekebilecek yenetekli gençler var ama tabii ki pişmeleri lazım, tabii ki maç eksikliklerini gidermeleri gerekiyor. Daha önce de bu ligin heyecanını yaşamasına rağmen Selim’in takımda ilk şans bulduğu günleri ile sezonun sonlarına doğru yaptığı çıkışa bakarsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

Altyapı dışında bildiğim kadarıyla taraftar grupları arasındaki ayrılığın giderilmesi, tribünlerdeki kötü tezahüratın son bulması da gündemde. Tribünlerde artık iki ses istemiyoruz. Biz Yozgat değil miyiz, biz Yozgatlı değil miyiz? Hepimiz bu takımın başarısını istemiyor muyuz? O zaman neden iki taraftar grubu, neden iki ayrı ses çıkıyor tribünlerden. Bugün bir araya gelme, gücümüzü birleştirerek hedefe ulaşma günüdür. Bugün artık Yozgat’ın imajına zarar veren küfürden, kötü tezahürattan uzaklaşma günüdür. Kırıkkale maçında yaşanılan nahoşluktan rahatsız olarak stadyumu terk eden Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın bu konuyu da yeni yönetimin gündemine almasını sağlayacağından eminim. Yozgat kendini aşmalı, Yozgat artık çıtayı yükseltmeli, Yozgat artık altyapısı, tribünleri, yönetimi, teknik heyeti ve takımı ile birlikte eski günlere dönmelidir.

Bundan başkası bizi kesmez. Süper Lig gören bir takımın camiasının artık bu değişimleri yaşamaya, zihin değişikliği yapmaya ihtiyacı vardır. İki kişinin bir araya gelmeye korktuğu, daha doğrusu gelemediği Yozgat’ta artık başlangıcı sporda yaparak yan yana durmak, omuz omuza vermek zorundayız.

Yoksa ne kadar olumlu iş yapılırsa yapılsın uzun vadeli olmayacağı için başarılı olma ihtimali de o denli azalır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık