Her Seçim Aynı Terane!

Feyzullah Doğru

Feyzullah Doğru

Seçim yaklaştıkça ortalığa yayılan manipülasyonlarda her geçen gün artıyor. Gün geçmiyor ki yeni bir şey ortaya atılmasın.

“Yetişin, oyumu çalacaklar” muhabbeti artık kabak tadı vermeye başladı. Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de bu senaryo kusursuz bir şekilde oynanıyor. Sosyal medya yalanları bitmek tükenmek bilmiyor. Aylar öncesinden planlanan senaryolara artık kendileri bile inanır hale gelmeye başlıyorlar. "AK Parti bitti artık", "AK Parti'de panik başladı", "Gideceklerini bildikleri için hırçınlaşıyorlar" gibi gibi gibi..

Barajı bile aşamayacak partilere bakıyoruz medyada iktidar olmuş, kolalisyon kurmuş durumda. Ak Parti’nin meydanlara indiği günden bu yana milyonları alanlara toplayıp coşkuyu hissettirince de ağlamaya başlıyorlar. Anket sonuçları bir bir ortaya çıkınca "AK Parti oyumu çalacak" yaygarası her yerden pompalanmaya başlıyor.

Dahası yok mu? Var tabiki. Yok "Çöplükte oy pusulası bulundu", yok "Sayısal verilerle oynandı", yok "elektrikler kesildi", yok "Misafir geldi çalışamadım" gibi bahanelere sığınmaya başlıyorlar.

7 Haziran’a adım adım yaklaştıkça başlayan bu “Ak Parti oyumu çalacak” yaygarası baydı herkesi artık. Sona yaklaştıkça mağlubiyete kılıf hazırlama telaşı da başlıyor.

Bu söylediğime siz bile şaşıracaksınız! "Baraj sorunu yaşayan AK Parti, oylarını çalıp kendi hanesine yazıyormuş." bile diyenler var. Dönüp şöyle geriye bakmayı unutuyorlar aslında. 56 milyon seçmenin olduğu ülkede çöpte bulunan 2 bin oyun, 'bütün dengeleri değiştireceğine' körü körüne inanıyorlar.

Tüm partiler bal gibi bunların hepsini biliyor. Seçimlerde bütün siyasi partilerin okullarda temsilcileri bulunuyor. Ve sonuçlar bunların gözü önünde okunarak kayıt altına alınıyor. Her partinin temsilcisi hangi sandıkta hangi partiye kaç oy çıktığını biliyor. Hani "Sonuçlar daha sonra bilgisayarda değiştiriliyor" diyorlar ya, o da yalan. Çünkü bu parti temsilcileri ellerindeki verilerle YSK'nın açıkladığı sandık sonucunu karşılaştırıp anında gerçeğe ulaşabiliyor.

Birileri seçimlerin üzerinden provokasyon yapma eğiliminde olup her yerde kan kokusu arayışı içinde olabilir. Ama görünen o ki millet yine oyunu bozacak.

Buradan çıkaracağımız sonuç özetle,"Oyum çalınacak" saf satalarından yola çıkanlar o sandıklara gömüleceklerini kendileri de bal gibi biliyor. "Sandıkta hile olacak" diyenlere 7 Haziran da büyük bir tokat inecek. Artık millet bu oyunları yemez!

Kalın Sağlıcakla..

Günün Sözü: Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür. Necip Fazıl Kısakürek21 Mayıs 2015 Perşembe 22:16

http://www.surmelihaber.com//yazar/her-secim-ayni-terane-855.html