Dündar çıkış yolunu buldu

Bilal Yeşilkaya

Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor’un yeni teknik direktörü Feridun Dündar’la çok eskiden beri Yozgat sporunun ana sıkıntılarını konuşmuşluğumuz oldu.

 Düşüncelerimizin bire bir örtüştüğünü söyleyebilirim. Dündar da altyapının önemli olduğunu, Yozgatlı çocuklara daha fazla şans verilmesi gerektiğini yıllardır telaffuz edip duruyor.

Gerçekten de öyle değil mi? Yozgat’ın özüne dönmekten, kendi sporcularına daha fazla şans vermekten başka şansı var mı?

Taşıma suyla değirmenin dönmeyeceği gerçeği ortada. Başarı da, başarısızlık da gelecekse neden kendi oyuncularımızla olmasın.

Yıllardır bakıyorum ve elde ettiğimiz tek bir başarı yok. O zaman yabancı teknik adamlara, oyunculara neden bu kadar para verelim ki, neden kaynaklarımızı israf edelim ki? Maksat gençlerimizi spora özendirmek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, Yozgatlı yetenekleri Türk sporuna kazandırmak değil mi?

O zaman kendi çocuklarımıza daha fazla imkan ve fırsat tanıdığımız zaman eminim ki sonuca ulaşmak zor olmayacaktır. Belki çok üst düzey başarılar gelmeyecek, belki de düşmemek için mücadele edeceğiz ama mevcut duruma bakıldığı zaman arasında bir fark olmadığı çok çabuk anlaşılacağı için herhangi bir kayıp yaşamadığımız gerçeğine ulaşmamız zor olmayacaktır.

Dündar konuşmasının büyük bölümünü de sabır ve zamana ayırdı. Ne demek istedi, neyi anlatmak istedi diye fazla düşünmeyin. Hem takım içinde daha fazla katkı vermesi gereken isimlerin kendine gelmesi, hem de Yozgatlı gençlerin bu takıma katkı sağlaması için zaman istedi.

Altyapıya eğilip, oradan yeni isimler yetiştirmek için zaman istedi. Var olduğunu bildiği potansiyeli ortaya çıkartmak, bunu takımsal başarıya götürebilecek şekilde yoğurmak, oyuncuların altyapı eksikliklerinin hem fiziksel, hem mental hem de takıma olan olumsuz yansımalarını ortadan kaldırmak için zaman istedi.

Bunun yanı sıra şu an için bir maç eksiği ile 6 puanda olan Nevşehir’in şampiyonluk şansının olduğu kadar kendilerinin de bulunduğunu belirterek rakiplere ince bir mesaj gönderdi. Futbolda iddia bitmez, futbolda mücadele asla bırakılmaz.

Futbol tarihine bakıldığı zaman hangi takımların ne zorlukları geride bırakıp, kapanmaz denilen farkları eriterek mutlu sonlara ulaştığını unutmamalıyız. Tamam kısa lig yarışında fark kapanmaz gibi görünüyor ama kimse 2 yıl önce yine 10 puanlık farkı eriten, Altındağ Belediye ve Zara Belediye’ye ecel terleri döktüren takımın performansını unutmasın.

 Yeşil Kırşehir deplasmanında bariz golümüz sayılmış olsa, Kazan karşısında sahamızda şanssız bir yenilgi almasak, Hacılar Erciyes maçında o sezonun klas ismi Hakkı penaltıyı kaçırmasa, 10 puanlık farkı kapatamaz denilen Yozgatspor şampiyonluk ipini göğüsleyecekti.

 Tamam ayaklarımız yere sağlam bassın, tamam hayalin peşinden koşmayalım ama bu takıma, bu yönetime ve teknik ekibe sonuna kadar sahip çıkalım. Unutmayalım ki 18 haftalık bir periyod ve toplanacak da 54 puan var.1 Kasım 2016 Salı 20:02

http://www.surmelihaber.com//yazar/dundar-cikis-yolunu-buldu-1189.html