Gün birlik ve beraberlik günü

Bilal Yeşilkaya

Bilal Yeşilkaya

Futbolda öyle zamanlar vardır ki kaybettiğin puanları telafi etme, geriye dönme şansın vardır. Ama öyle anlar vardır ki alacağın bir beraberlik bile hiç istenmeyen bir konumla karşı karşıya bırakabilir sizi.

Yozgatspor’un yeni teknik ekibi öylesine zor bir görevi üstlenip, öylesine ağır bir yükün altına girdi ki bunu anlatmak için zannediyorum geride kalan 4 haftalık periyoda bakmak yeterli olabilir. 4 maçta 3 yenilgi, bir galibiyet alabilen bir takımın yeniden ayağa kalkması, kendisine olan inancını kazanması için tek şey vardır o da kazanmak.

Kaybetmek her şeyin sonu değildir belki, bazen kaybederek de kazanırsınız oynadığınız futbolla bazı oyuncuları, taraftarı giden güveni. Ancak böylesine bir dönemeçte alınacak galibiyetin sorunları şimdilik kaydıyla rafa kaldıracağı, inancı üst seviyede tesis edeceği gerçeğinden hareketle Pazar günü tam anlamıyla çıkacağımız final maçına herkesin iyi konsantre olması gerekir. Lige yeni bir başlangıç yapıyor gibi hareket etmelidir herkes. Bu formayı sırtına giyen oyuncuların tamamı, taraftar tek yürek olmalıdır. Teknik ekip sahaya en iyi kadroyu çıkartmalı, yapacağı değişikliklerle ve elde edilecek galibiyetle bu takımda bir ışık olduğunu herkese göstermelidir.

Kalan 20 maç olduğunu hesap eder ve bu maçların sadece birini kaybetme, birinde de berabere kalma kredisi bulunan, bunun dışındaki tüm skorlarda şampiyonluk yarışından kopması ihtimali yüksek olan Yozgatspor, Kırşehir karşısında ya devam ya tamam diyecek. Böyle maçlar zor olur, stresi boldur. Ama önemli olan yeni teknik ekibin takımın bu stresin altından kalkmasını sağlamak, oyuncuları böylesine maçlara çok iyi hazırlamaktır.

Yozgatspor’un zorlu süreçlerin altından kalktığına zaman zaman şahit oldum. Futbolda genellikle de teknik adam değişikliklerinin takımlar üzerindeki faydalarını hepimiz biliriz ama beni korkutan şey alınacak kötü bir sonucun bizi ne gibi bir etki bırakacağı. Biliyorsunuz takım tamamı Yozgatlı olan teknik heyete teslim edildi, beklenti de yüksek ki işte bu durum hata yapma ihtimalini de arttıran en büyük tehlike olarak karşımıza çıkıyor. Tabii sahaya teknik adamlar çıkıp oynamayacak ama bu maçın ne kadar önemli olduğunun oyuncuların zihinlerine işlenmesi gerekiyor.

Biliyorum bu takım alınan sonuçlara bakılarak denildiği kadar yetersiz değil ama sıkıntı beklenilen sonuçların alınmamasından kaynaklanıyor.

Böylesine bir süreçte taraftarın birlikte hareket etmesini de çok önemsiyorum.Her kafadan bir ses çıkmasın, herkes sadece takımının kazanması için enerjisini harcasın. Oyuncuların küçük bir haftasında tepki verilmesin, sabır edilsin ve 90 dakika bitimine kadar takım desteklensin. Göreceksiniz ki o zaman her şey çok daha güzel olacak.

Gün birlik ve beraberlik günü. Gün sıkıntıları paylaşarak güzel günlere birlikte yürüme günü. Pazar günü Kırmızı Siyahlı renklere gönül verenleri tribünlerde görme günü. 

 20 Ekim 2016 Perşembe 21:48

http://www.surmelihaber.com//yazar/gun-birlik-ve-beraberlik-gunu-1180.html