Umutlar seneye kaldı

Bilal Yeşilkaya

Bilal Yeşilkaya

Yozgatspor için büyük umutlarla başlayan ancak sezon içerisinde yapılan bazı küçük hatalarla boşa gitmiş gibi gözüken bir yıl daha geride kaldı. Kimilerine göre hüsran, kimilerine göre başarılı sayılabilecek sezonu Sivas Emniyetgücü maçıyla tamamlarken, Kırıkkale’de Kazan’ın alabileceği bir beraberliğin umuduyla bekledik durduk. İlk yarıda gol sesi çıkmayınca umutlanan, acaba demeye başlayan Yozgat taraftarı için 56’ıncı dakikada gelen gol büyük bir hayalkırıklığına neden oldu. Olmayacağı belliydi, Altındağ karşısında aldığımız yenilgi sonrasında giden şampiyonluk bana göre bu ligde en az bunu hak eden Kırıkkale’nin oldu. Sadece futbol anlamında demiyorum ahlaki değerler açısından da hiç beğenmediğim, taraftarlarının inanılmaz ahlaksız olduğu Kırıkkale inşallah Üçüncü Lig’i göremez. Hayatımda hiçbir takım için böylesine bir düşünce tarzına girmedim, girmeyi de doğru bulmuyorum ama sırf kendini bilmezler, ahlaksızlar beni bile futbola yakışmayacak bu cümleleri kurmaya sevk etti.


Neyse gelelim biz kendi takımımıza ve maçta olanlara. Evet belki taraftarımız haklı, kaçan şampiyonluğun sorumlusu Tahir Çopur diyelim bu şekilde mi tepkimizi göstermemiz gerekir, sadece istifaya çağırmak, ıslıklamayı yeterli görmüyor musunuz da tasvip etmediğimiz bir şekilde bu beklentinizi dile getiriyorsunuz. Sonuçta bu kişi sizlerin yıllardır unuttuğunuz heyecanı son 6 maçı saymazsak sizlere yaşatan isim. Hadi diyelim ki Kırıkkale’de maç berabere bitseydi ne diyecektiniz. Elbette ki yanlışlıklar olabilir, elbette eksiklikler mevcuttur ama takdir edersiniz ki bu takım Tahir Çopur’a Kulüp Başkanı Kazım Arslan ve ekibi tarafından emanet edilmiştir ki, eğer Belediye bu takımı gelecek sezon için de şampiyonluğa oynatacak, yine şampiyonluk hedefi çizilecekse bana göre yapılanlar yanlıştır. Yönetim eğer gelecek sezon için devam kararı alırsa bu konuda da gerekeni yapacak ve yeni sezon için de doğru isim bulunacaktır.


Kaçan balık büyük olur. Belki de öyledir, belki de bu takım şampiyon olmalı, Yozgat’ın ikinci bir takımı daha BAL Ligi’ne çıkabilmeliydi. İşte mevzu burada başlıyor. Bundan sonra ne olacak ne yapılmalı, nasıl bir yol haritası izlenmeli, hatalar nerede yapıldı, giderilmesi için neler yapılmalı bunları belirlemektir. Maçtan sonra Kulüp Başkanı Kazım Arslan aslında bırakılacak falan gibi söylentilere açık cevabı vermiş ve aynı arzu ve istekle bu işe devam edeceklerini ifade etmiş. Bence de doğru kararı vermiş ki, zaten Arslan bir işi başarıyla sonuçlandırmadan, başarı elde edilmeden bırakmaz. O zaman yapılacak iş Üçüncü Lige terfi maçlarını takip edip, burada takıma lazım olabilecek isimleri tespit etmek ve takıma kazandırmak olmalıdır. Takımda kalacak isimleri eğer Çopur’la devam edilmeyecekse ki, misyonu bitmiştir yeni gelen teknik adamdan rapor aldıktan sonra belirlemek ve yolumuzu çizmektir. Yok eğer şampiyonluğa oynanmayacak ligde kalmayı hedefleyen bir takım oluşturulacaksa ki bu Yozgat’ı da taraftarı da kesmez o zaman işte asıl kayıpları yaşarız.
Bu arada her şey bittikten sonra bu takım şampiyon olamaz demiştim diyen büyüklerimden, kardeşlerimden beklentim eğer varsa bir bildiğiniz şunları sezon öncesinde dile getirin de biz de engin bilgilerinizden faydalanalım.26 Nisan 2016 Salı 12:08

http://www.surmelihaber.com//yazar/umutlar-seneye-kaldi-1131.html