Belediye devam edecek mi?

Bilal Yeşilkaya

Bilal Yeşilkaya

Sporu yıllardır alt liglerde gezdiği, yıllarca ötelenip, üzerine düşülmediği için yeterince refize olmuş, yeniden ayağa kalkabilmesi için çok daha etkin ve akılcı karlar alınması gereken Yozgat bu sezon sonunda belki de yol ayrımına gelecek.


Bu kaçınılmaz bir son. Eğer bir üst lige çıkılırsa ki bu imkansız, bundan sonrası için nelerin yapılması gerektiğine yönelik yol haritası çizilmelidir. Kimlerin gideceğinin, kimlerin geleceğinin kararı bugünden verilmeli, gerekiyorsa teknik kadronun yeterliliği irdenelip devam edilip edilmeyeceği belirlenmelidir.


Ama buna karar verecek ne bizleriz, ne de olur olmaz şekilde eleştiriler yaparak, bu sezon takımı sahiplenen, Yozgat insanına ciddi bir heyecan yaşatan Belediyeyi yerden yere vuranlar değil yine Belediyenin ta kendisidir.
Sporu yönetmek zor bir iş. Hele hele futbolu yönetmek, insanların tamamını mutlu edebilmek imkansız. Kimilerine göre bir derbi maç kazanır başarılı olursunuz, kimilerine göre de kupalar kazanırsınız, şampiyonluk yaşarsınız ama başarılı sayılmazsınız. Kimilerine göre durum başka farklılıklar da arzedebilir. Taraftarın mutluluğu, şehrin bu işi sahiplenmesi, katkı sunması da başarı olarak nitelendirilebilir. Önemli olan bunların tamamını yapabilmek, saha içerisindeki mücadele ile taçlandırmaktır. Eğer bunu sağlayabilirseniz başarılı olma şansınız artar.


Aslında bu sezona baktığınız zaman zor gibi gözüken birçok önemli engeli aşan ve bana göre birlikteliği tesis eden bir yönetim anlayışına doğru hızla giderken aldığımız bir iki yumrukla yıkılacak mıyız, yoksa mücadeleye devam mı edeceğiz.. Tabii bize davulun sesi hoş geliyor, hem kadroyu koruyacaksın, hem Babacar gibi bir oyuncuyla yeniden anlaşacaksın, birçok oyuncuyla yolları ayıracaksın, onların yerine daha kaliteli isimleri alacaksın. Bunların tamamı ciddi bir mesai istediği gibi ciddi de bir mali külfeti beraberinde getiriyor. İşte burada mevzu biraz olsun tıkanıyor. Zira belediye bu sezon çok önemli projeler açıkladı ki kısa sürede bitirilmesi planlanan bu projelerin yanı sıra şampiyonluğa oynayan bir takım kurmak yeniden zor gibi gözüküyor. Tabii eleştirilerin büyük bölümü burada başlıyor. Yozgatspor’un Kırıkkalespor’dan kadro kalitesi olarak çok iyi odlunu kabul edenler, teknik ekibin hatalı olduğunu, bu nedenle şampiyonluğun gittiğini düşünenlerin, bu işlere de kafa yorması, en azından yönetime katkı vermesi gerekmez mi? Sadece eleştiri yaparak, Yozgat sporunun bir adım ileriye gitmesi mümkün olabilir mi? Bu şekilde davranış tarzıyla bu işe gönül verenleri küstürme olasılığı çok yüksektir ki, bu Yozgat sporuna büyük zarar verir.


Dün de yazmıştım bunları aslında şimdi konuşmanın da bir faydası yok gibi. Çünkü lig bitmedi ve belki de Kazanlılarla yine kankilik oyunları oynamaya başlayan, milletin gözünün içine baka baka Kazankale yazan afişleri internet sayfalarında paylaşanların bu kadar emin oluşları anlamsız. İnşallah yanılırlar, inşallah sevinçleri kursaklarında kalır. Zira bize Kırşehir ve Çankırı üzerinden yüklenen Kırıkkale’nin açıktan açığa yaptığı kardeşlik palavralarının altındaki oyunları görmediğimizi kimse sanmasın.


Süre kısa kimse fazla beklemeyecek ve Belediyenin bu işi devam ettirip, ettirmeyeceği belli olacak.
Ve umut ediyorum ki sonuç hayırlı olacak. Hatırlarsanız aynı üzüntüleri geçen yıl da yaşamış ama sporumuz adına yeni bir sayfa açılmıştı bu sene neden ikinci bir sayfa açma şansımız olmasın.26 Nisan 2016 Salı 12:07

http://www.surmelihaber.com//yazar/belediye-devam-edecek-mi-1129.html