Fırtına öncesi sessizlik

Bilal Yeşilkaya

Bilal Yeşilkaya

Ligin sonuna doğru gelinirken takımlar artık oynadıkları maçlara değil, rakibinin oynadığı maçın sonucunu gözetliyor, puan kaybını bekliyor.


Hafta sonu oynanan maçlarda da ligin görünümünde çok büyük değişikler olmadı. Sadece alt taraftaki yarışın biraz daha kızıştığı ligde lider Kırıkkale sahasında Azatlı, Yozgatspor ise puan olarak rahat olan Yeşil Kırşehirspor’la karşı karşıya geldi. Yozgatspor’un bazı oyuncularını dinlendirdiği maçta ilk yarıda zorlansa da biraz vites yükseltmesi maçı kazanmasını sağladı. Kırıkkale ise ligde tutunma mücadelesi veren Azatlıspor karşısında rahat bir galibiyet alırken, rakibinin puan kaybetmesini bekledi. Yozgatspor’a göre çok daha avantajlı olan ve puan kaybetmemesi halinde şampiyonluğa ulaşacak olan Kırıkkalespor istese bu maçta belki de daha fazla gol atabilirdi ama her iki takımın da aklı birbirlerinde olduğu için maçlarına çok konsantre çıktıkları söylenemez. Son haftalarda ya çok rahat ya da çok zayıf takımlarla karşı karşıya gelen iki takım son iki haftaya kendilerini hazırlıyorlar belli ki. Puan kaybeden takımın umutlarını da gelecek yıla bırakacak olması hiç kuşkusuz iki takım üzerinde de çok belli olmasa da bir baskı oluşturduğu bir gerçek. Daha doğrusu fırtına öncesinde bir sessizlik gözlemliyorum ben.


Dananın kuyruğu bu hafta sonu oynanacak maçlarda kopacak gibi gözüküyor. Her iki takımın da ligde kalabilme mücadelesi veren rakipleri karşısında alacakları sonuçlar kaderlerini belirleyecek. Yozgatspor camiasında az da olsa bir moralsizlik söz konusu. Taraftar sayısının azalması, liderin kazanması sonucu bazı seyircilerin stadyumu terk etmesi buna bir işaret olsa gerek. Ama bu bence dereyi görmeden biraz paçayı sıvamaya benziyor. Rakibimizin rahat olmadığını, Sivas maçında puan kaybedeceğim korkusu yaşadığı ayan beyan ortada. Bunun için Azatlıspor karşısında aldıkları sonuca bakmak bana göre yeterli geliyor. Gerçi son haftalarda direnen, ciddi rakiplerine kafa tutan bir Azatlıspor var var olmasına ancak Kırıkkale istese bu maçı çok daha farklı kazanır, Yozgatspor’a gözdağı verirdi.


Dahası önemli isimlerini oynatmaz, tüm eforunu son iki maça saklardı. Herkes gibi ben de lider Kırıkkale’nin Emniyet karşısında puan kaybedeceğine pek ihtimal vermesem de, önde olduğu için çok daha stresli olmak hata risklerini arttıracaktır ki, bu da Sivas’ta puan kayıplarını bile beraberinde getirecektir. Bu benim iddiam. Olur olmaz bilemem ama Yozgatspor’un Azatlıspor karşısında işe çok daha iyi sarılmasını, kolay maç, nasıl olursa olsun alırız gibi bir yanlışa kapılmamalarını tavsiye ederim. Puan kaybettiği maçlarda bana göre aşırı movitasyonun sıkıntılarını yaşayan bir takım olduğumuz için ayaklarımız yere daha sağlam basmalı, kalan iki maçı da kazanarak beklemeye geçmeliyiz.


Bekleyip göreceğiz, bakalım hangi takım ya da hangi camia bu ağırlığı kaldırabilecek, hangi takım mutlu sona ulaşacak. Ben halen takımımızdan umutluyum, belki şansımız yüzde 5 ama bu bile çok büyük bir oran olabilir. O nedenle son düdük çalana kadar takımımızın yanında olmaktan, onlara güç vermekten başka şansımız olamaz.26 Nisan 2016 Salı 12:00

http://www.surmelihaber.com//yazar/firtina-oncesi-sessizlik-1121.html