Yozgatspor tutulmuyor

Bilal Yeşilkaya

Bilal Yeşilkaya

Lige başladığı günlerde yarışın içinde kalacağına ihtimal verilmeyen, zaman zaman oynadığı futbolla eleştiri bile toplayan Yozgatspor bugün şampiyonluğun en büyük adayı ve artık yenilmemeyi öğrendi.


Son mağlubiyetini önümüzdeki hafta karşılaşacağımız Altındağ karşısında alan Yozgatspor sadece aldığı sonuçlarla değil artık oynadığı futbolla da izleyenlere zevk veriyor. Yıllardır taraftarına başarısızlığı kanıksattıran, sahasında bile ezilen, büzülen Yozgatspor bugün mutluluğun, arzu ve isteğin adresi oldu. Dün bir kez daha yüksek beklentilere karşılık verebileceğini gösteren, aldığı iki şanssız beraberliğin acısını çıkartan Yozgatspor için artık son düzlüğü girildi. İlçelerdeki taraftarının da inancını kazanan, en iddiasız maçını bile 3-5 bin kişiye oynamaya başlayan Yozgatspor için belki dün oynanan maç kolay gibi görünebilir ama 40 dakika boyunca direnen, sezon başında grubun en iddialı ekiplerinden biri olarak gösterilen Yıldızeli’nin Hasan’ın attığı biraz da şans golünün ardından direnci tamamen kırılınca Metin, Babacar, Onur ve Semih gibi yıldızlar sahne almaya, rahat bir galibiyeti getiren golleri atmaya başladılar.


Tabii ki galibiyet büyütülmemeli ama küçümsenmemeli de. Rakibin ligde kalabilmek için mücadele ettiği gerçeği göz önüne alındığında bu tür maçların öneminin daha büyük olduğu herkes tarafından rahatlıkla görülebilir ki, en fazla puan kayıpları da hep garanti görünen maçlar da yaşanmaz mı?


Aslına bakarsanız bizim maçtan çok daha önemli karşılaşma Kırıkkale’de oynandı. Sezonun ilk gününden itibaren bizim en ciddi rakibimiz olan, son bölümlere doğru da yarıştan kopmayan Kırıkkale dün Altındağ karşısında aldığı galibiyetle rakibini yarıştan kopartırken, Yozgatspor’a çok daha net bir şekilde hodri meydan dedi. Bundan sonra belli ki yaşanılacak puan kayıplarının telafisi yok. Kim hata yapar, kim takılırsa bana göre o şampiyonluğu da kaybeder. Her iki takımın da çok çok tehlikeli maçı yok gibi gözüküyor.


Her ne kadar rakibimiz Çankırı ve Kırşehir deplasmanlarına gidecek olsa da bu takımların Kırıkkale’ye puan kaybı yaşattırması ihtimalinin düşüklüğü, ligin düğümünü son maçların çözeceği gerçeğini ortaya çıkartıyor ki; bu da Yozgatspor’u bir adım öne çıkartıyor. Hem puan olarak hem de ikili averajda rakibinden avantajlı konumda bulunan Yozgatspor eğer yakaladığı bu yüksek performansı devam ettirirse Kırıkkale’nin alacağı sonuçların da bir değeri kalmayacak.


Ama bu söylediklerimizin yerine gelmesi, verilen emeklerin bana göre sonuçlanması için en önemli sınav Altındağ maçıdır. YGS sınavı nedeniyle hafta içine alınması gündemde olan bu maçı bana göre Cumartesi günü oynamak en doğru olanıdır. Dikkat ediniz Yozgatspor’un ne zaman bir maçı ertelense o hafta motivesi kayboluyor, istenmeyen puan kayıpları yaşayabiliyor. O nedenle maçı oyuncuların konsantresinin bozulmaması için idman programının bittiği gün oynamak en doğru olanıdır. Belki rakibimiz iddiasını kaybetmiş olabilir ama puan cetvelinde Kazan Belediyespor’un gerisinde kalmamak için kazanmak zorundadır ki, bu bizi sıkıntıya sevkedebilir. Teknik adamların farkında olduğu bu sıkıntıyı bertaraf edecek kaliteye sahip bir takımız. İçerde, dışarıda rakip kim olursa olsun artık yenilmeyen, rakibine baskı kuran bir takım hüviyetine büründük. Ankara da bize deplasman olmayacağına göre Altındağ maçını da kazanarak yolumuza kayıpsız devam etmemek için bir sebep gözükmüyor.


Bundan sonra en başta olduğu gibi futbolcular söyleyecek.


İnşallah emekler boşa gitmez, inşallah denizleri geçip de, derede boğulmayız.26 Nisan 2016 Salı 11:24

http://www.surmelihaber.com//yazar/yozgatspor-tutulmuyor-1101.html