Kulüp Başkanları beni takip ediyor!

Bilal Yeşilkaya

Bilal Yeşilkaya

Yazılarımın çevre illerdeki sporseverler ya da kulüp yöneticileri tarafından okunduğunu, takip edildiğini asla düşünmüyorum.

Kendi çapında bir gazetenin olsa olsa okuyucuları yurtdışındaki Yozgatlılar, başka illerde yaşayan ve şahsımızı tanıyan dostlar olmuştur. Geçtiğimiz günlerde Kırıkkaleli taraftarların sosyal paylaşım sitelerinden yaptıkları yorumlara ilişkin yazdığımız yazılar büyük tepki aldı. Anlatmak istediğimizi her ne kadar komşu ilin taraftarlarına anlatamamış olsak da yine de bu işin kavgayla, bu işin tartışmayla çözülmeyeceği gerçeği fikrimiz aynen geçerli. Biz sanki kendi taraftarlarımızın yaptığı çirkinlikleri tasvip ediyormuşuz da, Kırıkkalelileri eleştiriyor muşuz. Öyle bir şeyin olmadığını herkes biliyor bilmesine de iki takımın insanlarını birbirlerine düşürme çabaları yok mu?


Neyse biz bu konuyu bırakalım da yazımızın asıl konusuna BAL Ligi statüsünün takımları nasıl zorda bıraktığı mevzuuna dönelim. Daha dün gece saatlerinde daha önceki bilgilerime ve ligde bu sezon öncesinde yapılan genel değişikler konusundaki bilgilerime dayanarak yazdığım bir yazının bu kadar çabuk ses getireceğine duysam inanmazdım. Hoş zaman zaman yaptığımız haberlerin, köşe yazılarının karşılığını çok kısa süreler içerisinde almışlığımız mutlak suretle olmuştur ama bu kadar az zamanda olanını pek hatırlamıyorum. Dünkü yazımızda amatör takımların kobaya çevrildiğini, her yıl değişen statü nedeniyle bir üst liglere çıkmanın çok zorlaştırıldığına dikkat çekmiş, 3’üncü Lig’de grup sayısının arttırılması, veya bu iki ligin arasında profesyonel olan bir lig kurulması gibi düşüncelerimizi okurlarımızla paylaşmış ve kamuoyundan bu sıkıntıların aşılabilmesi için destek istemiştik. Bu çağrıya her ne kadar yazımızı okumamış olmaların rağmen Ankara takımları dün harekete geçti. Yazımızın henüz okuyucularla buluştuğu gün böyle bir gelişmenin yaşanması, bizi hayli sevindirdi. Demek ki futbolun dili bir, demek ki tüm takımlar aynı sıkıntıyı yaşıyor ve artık bu takımların statülerin cezasını ödeme gibi bir niyetleri yok. emen hemen ligdeki tüm takım yöneticilerinin ortak düşüncelerini Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreter Yrd. Sn. Adnan Ersan’a aktaran Pursaklar Belediye Spor Kulübü Başkanı Halil Turhan, Altındağ Belediyespor Kulübü Tamer Acar ve Ankara ASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, Ligde her yıl ayrı statülerin yayınlandığını, bunun da takımları fazlasıyla zorladığına dikkat çekilen toplantının sonuçları nasıl ve ne şekilde gelişir, diğer takımlar 3 kulüp başkanını destekler mi o bilinmez ama belli ki bu statü böyle giderse gün gelecek bizim de başımızı ağrıtacak. O nedenle denize düşer yılana sarılır misali hareket etmek yerine takımlar harekete geçmişken ve ortak hareket fırsatı bulunmuşken bence bu çıkışa sahip çıkılmalı, federasyon nezdinde girişimlere destek verilmelidir.


Bunu gerçekleştirmek zannediyorum çok zor olmasa gerek zira liglerin öznesi kulüpler olduğuna göre ortak karar alınması halinde Federasyonun BAL Ligi’ne yönelik ciddi değişimlere gitmesi kaçınılmaz olabilir. Bu da bence futbolun gelişimine önemli bir katık yapar.
Kalın sağlıcakla…20 Nisan 2016 Çarşamba 20:40

http://www.surmelihaber.com//yazar/kulup-baskanlari-beni-takip-ediyor-1085.html