Acem ve Moskof Uşakları El Ele!

Feyzullah Doğru

Feyzullah Doğru

 

Türkiye’ye karşı dört koldan tahrik etmek için her şeyi yapıyorlar. Türkiye hiçbir zaman bu kadar sıcak bir çatışmaya yakın olmadı. Öyle ki dışardan yapılan acımasızca yapılan bir tehditle karşılaşmıştık ama içerdeki hainleri hiç hesaba katmamıştık.

İki ülkeyi bölgeyi kaşımaya devam ediyor. Kim mi bu iki ülke?  Tabiki de Rusya ve İran. Rusya-İran ekseninin Türkiye ve Müslüman ülkeleri böylesine açıktan tehdit ettiğini daha önceden hiç görmemiştik.  Olaylara baktığımızda sadece birkaç ay içerisinde Türkiye’ye karşı açıktan savaş pozisyonuna geçildi.

Yangın yerine dönen bölgeye Rusya ve İran’ın da bölgesel işgal ve yayılma hırsı eklenince işler artık çığırından çıkmış duruma geldi. Terör örgütleri üzerinden bölgeyi yeniden dizayn etmeye çalışan Rusya ve İran tüm kirli hesapları yapmış aslında.

Müslüman dünyada imajının ağır tahribata uğrayacağını bilen İran, tüm kirli operasyonlarını Moskova üzerinden yaparak bunun önüne geçmeyi planlasa da her şey gün gibi ortada duruyor.  Saldırgan bir devlet diline sahip olan şimdiki İran’ın bunu yaparak Sünni dünyaya nefretini İsrail düşmanlığının da ötesine taşıdığını görüyoruz.

Türkiye’nin de üzerine oynadıkları oyundan bir an bile vazgeçmeyecek olan Acem ve Moskof uşakları şunu iyi bilmelidir. Türkiye bu tehditlere ne pabuç bırakır, ne de boyun eğer. Öyle ki devam edecek hinliklere karşı meydan bile okuyacaktır.

Türkiye her şeyin üstesinden gelecek kadar güçlü bir ülke olduğundan acem ve moskof uşakları her türlü senaryoları gözeterek planlarını yapıyorlar.

Günün Sözü: Allah eğer hikmetiyle bir kapıyı kaparsa, rahmetiyle başkasını açar. / Sadi Şirazi

 

//


24 Aralık 2015 Perşembe 20:38

http://www.surmelihaber.com//yazar/acem-ve-moskof-usaklari-el-ele-1033.html