Feyzullah Doğru

“Vurun Abalıya” Diye Ak Parti’ye Saldırıyorlar!

feyzullahdogru@surmelihaber.com
Feyzullah Doğru
15 Nisan 2015 Çarşamba 21:05

Yaklaşan genel seçim öncesi ortalığı karıştırmak için hazırlanan her türlü senaryolar oynanmaya başladı. Milleti adeta salak yerine koyuyorlar.

Adeta Ağrı Diyadin’de yaşananların görmüyor ve çevresinden dolanmayı çok güzel beceriyorlar. Öyle ki "seçim öncesi saldırı kimin işine yaradıysa suçlu odur" şeklindeki komik analizlerle izaha soyunanları gördükçe zavallısınız demekten kendimi alamıyorum.

Bu İzaha soyunalar hamle sahibinin öngörüsüzlüğünün sonucu olan hezimetini dahi saldırıya uğrayan mağdurun "şansından" tahsil etmek gibi akıl almaz bir mantığa sahip. Çok uzaklara gitmeye gerek yok. Hatırlayacaksınız, Çağlayan Adliyesi'ndeki hain saldırıyı DHKP-C üstlenmişken bile, "Ak Parti oyunu artırdı" tespitlerini delil göstererek hükümete mal etmişlerdi.

Bunların mantığından yürürsek, 27 Mayıs'tan sonra hep muhafazakâr partiler kazandığına göre Menderes'i asan darbeyi Adalet Partisi tertiplemiş olmalı. Ya da Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamı sol geleneğin büyümesine neden olduğu için, üç genci asanlar 12 Martçılar değil devrimcilerdi? Allah akıl fikir versin. 

Hükümet, Türkiye’nin normalleşmesi ve Yeni Türkiye hedeflerine ulaşarak toplumsal barışın amaçlandığı Çözüm sürecinde büyük adımlar atılmışken, olayları konusunu minder dışında tartışmaya çalışan Selahattin Demirtaş. Ağrı’da yaşanan olayın ilk anında bir siyasetçinin ötesinde bir tavırla yaptığı açıklamalar ve medyaya servis ettiği fotoğrafla bunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Başbakan Davutoğlu’nun kendisine yönelttiği eleştirileri görmezden gelip, yaralı askerlere yardım eden Diyandinlilerin fotoğraflarını paylaşarak üstüne bir de tüy dikmiş oldu.

Yeter ama bu kadar da kaçak dövüşülmez ki! Demirtaş’ın söylemlerini şöyle bir kenara fırlatıp atın! Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bölgedeki Kürt vatandaşların neredeyse tamamına yakını çatışma ortamından bezgin, barış istiyor. Aslında Diyadin’deki o fotoğraf bunun apaçık net halidir. Resmi bu taraftan görmez istemiyorlar tabiki.

Şimdi asıl beyinleri kemiren sorulara gelelim.

1- Yasal bir partinin etkinliğinde, olay yerine gelecek güvenlik güçlerine 10 bin mermi sıkabilecek kadar yığınak yapmış silahlı militanlar ne arıyordu? 

2- Çözüm Süreci başlayalı 2 yılı aşkın bir süre oldu. Bu süre içinde güvenlik güçlerinin sınır dışına çekilen PKK militanlarına karşı operasyon düzenlemediğini hepimiz biliyoruz. O halde PKK'lılar Diyadin'de ne arıyor. Ayrıca, sözde kalan barış ortamına karşın yanlarında helikopter de olan askerlerle saatlerce çatışabilecek güce sahip bir PKK grubun niçin sivillerin düzenlediği söylenen bir etkinlikte konuşlanıyor?

3- Bu yığınak, olaydan saatler önce yapılan sayısız ihbar üzerine gelmesi muhtemel güvenlik güçlerinin beklendiğinin bir işareti mi? 

4- İstihbarat birimleri, 15 saat çatışma potansiyeline sahip PKK'lıların bölgede epey öncesine dayandığı aşikâr mühimmat depolama hazırlığını önceden haber alamadı mı?

5- Ortada bir zafiyet ya da hala devletin içine sinen parlel yapının mensuplarının sabotajını akla getirecek kasıt mı var?

“Vurun Abalıya” diye Ak Parti’ye saldıranlar bu soruların cevapları ortaya çıkıp ağrımız dinene kadar sormaya devam edeceğiz.

Günün Sözü: Umut verip güven aşılayıpta yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını iki dünyada da veremezsin. / Hz. Muhammed (S.A.V.)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık