Bilal Yeşilkaya

Umutlar tükendi

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 12:04

Şampiyonluk hayallerini sıcak tutmak iyidir, bazen olmayacak duaya da amin dersin ama bir yere kadar. Gerçekleri görebilmek, artık şansımızın kalmadığını söylemek zamanıdır. Hoş bunu Yeni Altındağ Belediyespor’a mağlup olduğumuzdan bu tarafa söylüyoruz, matematiksel şans oldukça futbolda her şeyin olabileceğini söylüyoruz ama nafile. Yozgat yense de fayda vermiyor, Yozgat’ın galip gelmesi tek başına yeterli olmuyor.

Çünkü rakibi de tek gol atsa da kazanmasını biliyor. Sahada kazanmasa da masa başında kazanıyor. Yozgat’ın siyasilerinin futbola karıştıklarını iddia edenlerin her maçlarında şaibe var, her maçlarında hakemler kolluyor.


Öyle ya da böyle bana göre Kırıkkale şampiyonluğu Sivas Emniyet karşısında aldığı galibiyetle büyük ihtimalle garantiledi bize ne mi kaldı onurlu ikincilik. Biliyorum şimdi yoğun bir eleştiri yağmuru olacak, biliyorum ‘ben sezon başında söylemiştim, uyarmıştımlar’ paylaşacak. Ne için uyardınız, neyi eksik gördünüz gelin burada tartışalım. Tamam bu takımın yönetimi de, teknik ekibi de dört dörtlük değil, mutlak suretle yanlışlıkları var ama bunun sahada oynanan futbolla ne kadar ilişkisi olabilir, futbolcuya sahaya girip futbol oynattıramazsınız ki? Üstelik bu takımın sezon boyunca eleştiri yapılabilecek kaç tane maçı vardır ki? Size göre kaç trilyon harcandı bilmiyorum ama hesapların hepsi ortada. Kim ne zaman istiyorsa ona en ince ayrıntısına kadar verebiliriz. Birileri bu konularda kafadan sallama, ortalığı bulandıracak açıklamalar yaparak güya durumdan vaziyet çıkartma uğraşında. Biz onların da ve ağabeylerinin de olduğu yönetimleri çok gördük. Biz hiç kimseye Yozgatspor üzerinden ağalık yapmadık. En azından ben yapmadım. Biliyorum camiadan bu konuda en az eleştiri alacak yöneticilerden biri benim ama yine de bu takımın bu sezon taraftara yaşattığı heyecanı bir kenara atmamak lazım. Unutmayın ki bu takım geçen sene çok daha büyük paralar harcanarak ancak ve ancak üçüncü olmuştu. O zaman niye kimse eleştirmedi, sırf üçüncü olduğumuz sezon neden Kırıkkale’yi yendik diye şampiyon olmuşcasına kutlamalar yapıldı. Futbolu çok bilen ve değerli yorumları ile bize yol gösteren zat-ı muhteremler o sezon niye tek bir kelime edemediler. Yozgat Valisi, TESKOMB Başkanı takımla ilgileniyor diye mi sesleri çıkmadı. Diyelim ki siz haklısınız, diyelim ki bu yanlışlıkları gördünüz ve takımın şampiyon olamayacağını tahmin ettiniz niye değerli düşüncelerinizi sezon sonuna sakladınız? Yapmayın beyler sizin bildiklerinizi biz de biliyoruz ve yeteri kadar uygulamaya gayret ediyoruz. Doğru söylediğiniz mutlaka görüşleriniz var ama bu Yozgat futbolunu bir anda üst ligler taşıyacak formülü içerisinde barındırmıyor.


Önemli olan bundan sonrasının ne olacağıdır. Belki bu yönetimin, bu teknik ekibin ve futbolcu topluluğunun gücü buna yetti, belki bunu başarabildi. Daha iyisi olur muydu? Bana göre mutlaka olurdu. Yaklaşık 6 hafta önce ligi kopartması gereken, grubunun en kaliteli takımı olan Yozgatspor eğer şampiyon olamadıysa bunda bana göre en büyük etken Yozgat’a yeterince sahip çıkmadığına inandığım siyasileridir.


Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanlar, eğer Kırıkkale taraftarının söylediği gibi olsaydı, Yozgatspor haftalar öncesinde ligi koparırdı. Ama bu takımın mayasında şaibe, haksızlık olmadığı için belki de şampiyonluğu kaybedecek, bunun da birlikte taraftarının inancını da ama Allah’tan umut kesilmez.


Belki de atalarımızın dediği gibi: “Son gülen iyi gülecek”, belki de Kırıkkale büyük bir hayal olarak gözükse de belki de ligin son maçında Kazan Belediyespor’a yenilecek, belki şampiyonluk ipini göğüsleyecek.
Bekleyip göreceğiz…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık