Feyzullah Doğru

Türkiye’nin Gücünü Göreceksiniz!

feyzullahdogru@surmelihaber.com
Feyzullah Doğru
3 Aralık 2015 Perşembe 15:47

Türkiye’nin üzerine oynanan kirli oyunlar artık gün gibi ortada. İçeride ve dışarıda olmak üzere bu hain plana hizmet eden birçok işbirlikçileri de görmüyor değiliz. 

Ne oluyor bize? Herkes burnundan soluyor. Bu ne öfke? Ortaklık adeta barut fıçısı gibi. Ne zaman bu hale geldik? Kimse birbirini dinlemiyor ve anlamak da istemiyor. Bir süreden beri vaziyet böyle…

Herkes birbirinin açığını yakalamaya çalışıyor. Dünkü düşmanlar dost, dostlar düşman oldu sanki. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Yalan yanlış operasyon haberlerine itibar etmeyelim.. İlk önce ihtiyatlı bir davranış sergileyerek durum analizi yapalım..

İşte en basit örnek Rusya ile yaşadığımız kriz. Biz uyardık diyoruz; onlar, bize uyarı yapılmadı diyor. 13 saniye gibi bir sınır tecavüzü var. O kadar kısa bir zamandan bir şey olmaz demiyorum, ama o kadar kısa sürede havada cevap veremezsiniz. Karada ve denizde daha uzun süreli sınır ihlallerinde bu süre daha uzun tutulabiliyor. Onu da not edelim. Bu arada uçak eğer Suriye’ye aitse, onlarla görülmesi gereken bir hesap var. Onu da görelim. Rusya bölgede uçarken bunu da hesaba katmalı. Tamam angajman kuralları var.. 13 saniye sonra çıkmış.. Eee zaten sizin fırlattığınız füze fırlatıldığı noktadan, o noktaya o kadar sürede ulaşamaz. Öbür taraf böyle diyor.

Asıl can alıcı soru bu! Rusya’nın Türkiye’nin sıfır noktasında ne işi var? Rejim safında DAEŞ bahanesi ile Bayırbucak Türkmenlerine karşı bir operasyon yapıyor. Rusya’nın şunu görmesi gerekmez mi, siz Tartus bahanesi ile Esed rejimine, binlerce kilometre uzaktan gelip destek vereceksiniz, ama biz burnumuzun dibindeki Bayırbucak Türkmenlerine yapılan saldırı karşısında sessiz kalacağız, hem de bizim sınır güvenliğimizi tehdit eden bu gelişmelere seyirci kalacağız. Böyle bir şey mümkün mü?

Rusya hala işin nerelere gideceğinin farkında olmadan ateşle oynamaya devam ediyor. birileri Ankara ile Moskova’yı karşı karşıya getirmek istiyor olamaz mı? Türkiye ile Rusya karşı karşıya gelirse bundan en çok Rusya zararlı çıkar.. Bu durumu fırsat bilenler Türkiye’yi kendi safına çekmek için her türlü açıklamayı ve desteği verecektir.

Rus tarafı bu süreci iyi anlama çalışmalı, kendilerine madem saygı duyulmasını istiyorlarsa, başkalarına da saygı göstermeyi kabul etmeli.

Bu analizlerin ardından değinmeden geçemeyeceğim bir konu daha var. İçimizdeki Rus sevdalıları, moskof hayranları kulaklarınızı iyi açın ve dinleyin!..

Türkiye cumhuriyeti devletinin gücünü göreceksiniz! Kim ki bu devlete hainlik yapıyor, kim ki bu devlete ihanet ediyor, karşılığını mutlaka görecek! Ne yaptı ulan size bu devlet!  Elinizden geleni ardınıza koymayın!

Biz gayret edeceğiz ki düşman diz çökecek. Biz gayret edeceğiz ki tuzaklar bozulacak. Biz gayret edeceğiz ki dünyaya adalet hakim olacak.  Bu da böyle biline..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık