Feyzullah Doğru

Türkiye Bu Ezberi Bozmalı!..

feyzullahdogru@surmelihaber.com
Feyzullah Doğru
23 Temmuz 2015 Perşembe 22:32

Türkiye’yi yangın yerine çevirmek için birleri yemin etmiş durumda. Herkesin birbirine neler oluyor sorusunu sormaktan başka bir şey yapamıyor. Seçim öncesi ve sonrası oynanan oyunlar aslında ortada. Üst akılın yaptıklarına bakmak yeterli benim için.

Her fırsatta ülkeyi nasıl karıştıracaklarının hesaplarını yapanların planları dur durak bilmiyor. İşte son yaşananları sıralayacak olursak, Diyarbakır HDP mitingindeki patlama, Tel Abyad'da PYD-DAEŞ çatışması, DAEŞ'in yeniden Kobani'ye saldırması, Suruç Patlaması, Suruç'ta iki polisin arka arkaya şehit edilmesi, yine Adıyaman'da bir Uzman Onbaşının şehit edilmesi,  Diyarbakır’da görevli trafik polisin şehit edilmesi şeklinde son buluyor. Peki bunların hepsinin bu dönemde olması tesadüf mü?

Türkiye’yi çok karanlık bir bataklığa sürüklemek istiyorlar.  Hükümet belirsizliğini sonuna kadar kullanan sinsi odakların; sosyalist gruplarla, Kürt grupları Kobani paydasında buluşturması ne derece önemli ise Kürt kökenli vatandaşların Türkiye ile bağının koparılması, Kürt kimliğine hitap eden omurga siyasi kurum olarak AK Parti'nin doğudan batıya uzanan hatta etkinliğinin zafiyete uğratılması da o derece önemlidir. 

Amaç belli, güçsüz bir Türkiye. Bu kimin işine yarayacak? Bu kaotik zemin geçici olarak birilerine avantaj sunuyor olabilir ama sonunda yaşanacak depremden hepimiz, yani Türkiye zarar görecek.

Aksi bir durumu düşünecek olursak giderek netleşen fotoğraf;

a) Hükümet iradesinin zayıflatılması, b) Etnik ve mezhebi unsurların siyasetin merkezine yerleştirilmesi, c) Güvenlik ve yargı bürokrasisinin felç edilmesi, d) Türkiye'nin bölgesel güç iddiasının askıya alınması, e) Ekonominin zemin kaybetmesi üzerine dayalı karelerin bir araya getirildiğini göstermekte! 

Bu kötü gidişatı durdurmak da yine Türkiye'nin son 13 yılında sessiz devrimlere imza atan AK Parti'ye düşüyor. Gün, teyakkuzda olma günüdür. Kahpeliklere karşı gün birlik günüdür. Olayların sorumluları ve failleri kimse ivedi bir şekilde gerçekleştirilmedir. Türkiye'nin geleceği üzerinden bakmalı ve ezber bozan bir siyaseti hayata geçirmeli.

Kalın Sağlıcakla..

Günün Sözü: Sahipsiz olan vatanın batması haktır, Sen sahip olursan, bu vatan batmayacaktır. Mehmet Akif Ersoy


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık