Feyzullah Doğru

Trump’ın haraç itirafı ve Katar üzerinden Türkiye’ye operasyon

feyzullahdogru@surmelihaber.com
Feyzullah Doğru
11 Haziran 2017 Pazar 00:43

Tüm dünyayı ayağa kaldıracak Kudüs’ün büyük bir bölümünün İsrail’e verilmesi planlanan ve İsrail ve Filistin arasındaki yapılan müzakerelerin on yıllık gizli bilgi ve belgeleri deşifre oldu.

Kan donduran belgelerde İsrail’in Gazze’de yapmış olduğu katliamlardan tutun, “gelin ülkemizi işgal edin” diyen bölge yöneticilerinin açıklamalarının olduğu bilgilerden söz ediyorum.

Büyük şeytanın özel birliklerinin mazlum Filistin halkına karşı başlattığı savaş, aktarılan silahlar, Mısır ve İsrail istihbaratları arasındaki ilişkiler, kirli ve kanlı ortaklıklar saymakla bitmez.

Bölge yaşananların en önemlisi Filistin’in unutulmaz lideri Yaser Arafat’ın zehirlenerek öldürülmesi görevi Muhammed Dahlan’a verilmişti. El Fetih içinde bulunan bir çok kişinin CIA ve Mossad’a çalıyor ve Arafat’ın yavaş yavaş öldürülmesi için çalışmalar başlatılmıştı.

Türkiye’de milletin iradesine yönelik başlatılan darbe girişiminin perde arkasındaki komplo planda çok uluslu bir organizasyonun olduğu artık herkes tarafından biliniyorken,  bu senaryonun tam merkezinde de yine Arafat’ı zehirleyen Dahlan’ın olduğunu görüyoruz.

15 Temmuz darbe girişimi önce 2016 yılının başlarında yapılan planda Erdoğan’ın doğrudan hedef alınarak darbe kampanyası Arap medyası üzerinden pohpohlanacak önce Erdoğan sonra Türkiye’nin imajı yerle bir edilecekti.

Türkiye’de Erdoğan karşıtı ve muhalif kesim finansal olarak desteklenecek ve kampanyanın Türkiye ayağı harekete geçirilecekti. Askerin provoke edilmesi arıdan terör örgütlerinin saldırılarının hızlanmasının ardından Erdoğan’a son darbe vurulacaktı.

15 Temmuz’da yaşadıklarımızın bir benzerini darbe girişiminden sadece 6 ay önce gördük. Bu kirli operasyon o zamanlar bizim medyamızda bulanların birilerin tasfiye etme, iftira atma, kendi piyasasını yapmakla uğraştıklarını biliyoruz.

Gezi Parkı’nın amacına ulaşamadığı, 17/25 Aralık’ı ellerine yüzlerine bulaştırdıkları, son olarak hep birlikte 15 Temmuz’un tetiğini çekmişlerdi.

Son olarak yaşananlardan yola çıkarsak Türkiye’yi terör kıskacıyla köşeye sıkıştırmaya çalışanlar Katar üzerinden Türkiye’yi diz çöktürme planındalar. Trump’ın ilk yurtdışı ziyaretinin S.Arabistan’a yapmış olduğu ziyaretin ilk sonucu olarak değerlendirebiliriz.

İran ve Katar’ın yakınlaşması, LNG ticaretinde ortaklık planlarının yapılması ve bunların hepsini topladığımızda bölgeyi tehdit eden bir yapıya dönüştüğü varsayımı çıkarılıyormuş! Trump’ın seçim döneminde adeta itiraf ettiği Arap ülkelerine ödetmek istediği bedel ya da haracı herkes ödemiş olacak ki Katar muhtemelen gerekeni yapmayacak cezalandırılmış oldu.

Günlerce büyük bir yaygara koparan, yere göğe sığdırılamayan İslam Ordusu diye kurulan yapıyı işte bir fitne ateşiyle böyle darmaduman edildiğini gördük. Yarın kim bilir hangi kirli plan ya da hesabın içinde olduklarını kestirmek şimdiden pek mümkün gözükmüyoruz. Bir an evvel aklımızı başımıza alarak bu yaşanan süreci çok iyi bir şekilde yönetmemiz gerekiyor.

 Burada Katar üzerinden Türkiye’yi ekonomik olarak devirmek, diz çöktürmek hesabı içinde olanlar şunu unutmasınlar ki bunu asla başaramayacaklar. Türkiye’nin geçmişinden tarihi duruşundan yola çıkarsak bizim kavgamız çok büyük ve bu duruşun gereğinin cevabı da mislisiyle verilmesi gerekmektedir.

 Trump’ın haraç istediğine boyun eğmeyen dik duran Katar yönetiminin dün olduğu gibi bugünde Türkiye yanındadır. Herkes de bunu çok iyi bilmelidir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık