Bilal Yeşilkaya

Teşekkürler Bozokspor

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
27 Nisan 2016 Çarşamba 07:45

Sporda bazen başarının elde edilmesi için saha içinde verdiğiniz mücadele yeterli olmaz. Gücünüz yetmez olur, aklınızın erdiği ancak aşamadığınız engellerle karşı karşıya bırakılırsınız. Kimi zaman hakemler, kimi zaman lobicilik engelleri önünüze çıkar. Derdinizi anlatacak, çare olacak kimseyi bulamazsınız.


Yozgat’ı bu sezon salonlarda çok büyük özveri, mücadele vererek temsil eden, Yozgat’ın adını tüm Türkiye’ye duyuran Bozok Hentbol Takımı için de durum sezon boyunca bundan pek farklı olmadı. Kimi maçlarda hakları yenildi, kimi maçlarda hakemlere takıldılar, kendini bilmez yöneticilerin ahlaksızlıkları ile uğraştılar ama engelleri aşarak Süper Lig finallerine katılma vizesi aldılar. Her ne kadar Yozgatlı siyasiler, Yozgat pek arkalarında durmasa da yine de büyük bir başarı örneği ortaya koydular. Finallerde yine lobicilik ön plana çıktı. Özellikle Beykoz ve Aziziye Belediyespor ile oynanan maçlarda saha içindeki mücadele bir üst ligin kapısını aralamak için yeterli olmadı. Güç neredeyse irade onların yanında yer aldı. Oyuncularımız haksız yere oyundan atıldı, rakip takımlar lehine kararlar verilerek Yozgat Bozokspor’un bir üst lige çıkabilme yansı bir şekilde ellerinden alındı.
Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın Bozokspor gönüllerin şampiyonu olmayı başardı. Yapılamaz denileni yaparak, Yozgat’ın adını yeniden parkelere yazarak, tüm Hentbol kamuoyunun takdirini kazanarak. Hem de bir türlü kabullenemediğimiz Yozgatlı antrenörle uzun ve yorucu lig maratonunu en ön saflarda bitirerek.


Bize bu mutluluğu, bu heyecanı yaşatan başta Kulübün önde gelen isimleri Kürşat Kadıfekale, Kulüp Başkanı Cenker Doğan’a, Antrenör Adem Kızılay ve tüm sporcularına yürekten teşekkür ediyorum.


Biline ki onlar Yozgat sporunun önünü açmış, istenildiği zaman büyük zaferlerin, büyük başarıların kazanılabileceğini göstermişlerdir. Biraz destek, biraz inanç ve biraz da lobicilik olması halinde Süper Lig’de rahatlıkla olabileceklerini ispat etmişlerdir.


İnşallah bu inanmış kadro gelecek yıl da başladıkları bu işi bitirirler. İnşallah kendilerine gösterilen ilgisizlik ve yalnız bırakılmışlıktan dolayı hedeflerinden sapmazlar. Çünkü başarı engebeli yolları aşmakla gelir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık