Bilal Yeşilkaya

Terörün girmediği yer var mı?

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 12:12

Türkiye’de terör her yerde. Dağda, şehirde, sokakta, caddede, evde, stadyumlarda, yollarda. 30 yıldır ülkemizi bölmek için dış devletlerin güdümünde her türlü alçaklığı yapan, asker, polis, çocuk, yaşlı demeden öldüren terör örgütünün insanlarımızın gündemine iyiden iyiye yerleştirdiği terör binlerce insanımızın canını aldı. Hadi onların hedefi belli, hadi onlar zaten bizi yıkmak için çabalıyor ama bizim kendi kendimize verdiğimiz zararı kimse vermiyor.

Trafik kurallarını hiçe sayarız insanlarımız yok yere ölür, sakat kalır, birbirimizi anlamayız, dinlemeyiz silah çekeriz, kadına şiddeti, çocuklara şiddeti meşru hale getiririz. Hele hele spora ne demeli. Yegane hedefi dostluğu ilerletmek olan spor müsabakalarını öyle bir noktaya getirdik ki, stadyumlar, tribünler savaş alanına döndü. Spor müsabakaları artık izlenmeyen, zevk vermeyen bir yapıya büründü. Bunda medyanın, kulüp başkanlarının, taraftar grup başkanlarının, futbolcuların bire bir suçu olduğuna inananlardanım. Şiddeti körükleye körükleye geldiğimiz nokta ortada değil mi? Henüz geçen sene Fenerbahçe’ye Trabzon dönüşü yapılan saldırı, yine birçok maçta çıkan olayların ağır faturasını hep birlikte ödemişken nedir bu öfke, nedir bu kendini bilmezlik.
Yıllardır kupayı Trabzon’a getireceklerini söyleyerek seyircilerini aldatan, yanlış yatırımlar yaparak Anadolu’nun en başarılı takımı Trabzon’u ligde düşmemeye oynayan bir hale getiren Başkanlar yaptıklarından memnun mudur? Bana göre Trabzon’da yaşanılanların sorumlusu 17 yaşında sahaya giren genç değil, hem güvenliği alamayanların, hem de ortamı yok yere gerenlerdir. İki güzide ekip arasında yıllardır yok yere kin ve nefret tohumlarını atan ve bundan nemalanan kendini bilmezler dün kendi takımları yerine güzel oyunundan dolayı Fenerbahçe’yi alkışlama cesaretini gösteren taraftarına, yine kendi taraftarı aracılığıyla cevap verdirmiştir.
Koca bir camianın kaderiyle oynamak ne kadar acı verici bir durum değil mi? Hakeme tekme atmakla, yaralamakla neyi kazandılar diye çok merak ediyorum. Evet bu sezon Trabzonspor’un belki de çok hakkı yendi, belki de çok canı yandı ama verilecek tepkinin şekli bu mu olmalıydı. Fenerbahçe maçlarının tamamında olay çıkartmak Trabzon’a ne kazandırıyor kimse bunu düşündü mü? Geçen sene kurşun sıkılıyor, bir önceki yıl maç yarıda kalıyor. Akılları sıra Fenerbahçe’ye şampiyonluk yolunda çelme takmak adına yolunu açanlar asıl zararı kendi takımlarına verdiklerinin farkında değiller mi?

Evimize kadar giren terörü biz içimizden atamaz, körüklemeye devam edersek o zaman bu ülkede futbolun da, sporun da gelişmesini beklemek, kaliteli oyuncuların Türkiye’ye gelmesini beklemek hayal olur.

Eğer teröre bitirmek, stadyumlarda kardeşlik ve dostlukların kalıcı olmasını istiyorsak sorumlularına çok ağır cezalar vermeli, gerekirse spor müsabakalarından men etmeliyiz. Yoksa kin ve nefretle ancak ülkemizde teröre yerleştirmeye çalışanlara hizmet etmiş oluruz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık