Bilal Yeşilkaya

Sporun Ahisi Masterler

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
29 Aralık 2016 Perşembe 00:12

Kimileri hiç yaşlanmaz, yaşlansa da bunu fiziksel olarak kabul etmez, yaptıkları, yapabilecekleri ile hep kendini zinde tutmayı başarır.

Bunu yapabilmek, yaşları ilerlese bile kendini zinde tutmak iyi bir altyapı ister, futbol bilgisi ister, cesaret ister, yürek ister.

Son dönemlerde bir Master furyası tutturdu gidiyor. Master kelimesi, Türkçe'de isim olarak "usta, kalıp, efendi, kaptan, öğretmen, sahip, hoca" anlamlarına gelmektedir.

Rakibe saygı duyan, Kendini bilen, hakeme saygı duyan, aldatmayan, centilmen, Fair - Play ruhu taşıyan, sertliğe prim vermeyen, stres ve hırs yerine keyifle oynayan sporcular grubunu oluşturan Masterler elbette kazanmak için sahaya çıkan, ancak asıl kazanmanın "dostluk" olması gereğini bilen sporcuların bir araya geldiği güzel birliktelikleri karşımıza çıkartıyor.

Yozgat’ta ilk olarak 2008 yılında gündeme gelen ve yıllarını bu işe vermiş, yaşı ilerlemiş isimleri bir çatı altında toplayan Masterler bugünlerde spor yaparak zinde kalmaktan ileriye götürdü gönül verdikleri bu işi.

Öylesine bir noktaya geldi ki artık Yozgat sporunda isimlerini herkesin zihinlerine kazımaya, herkesi kendilerine hayran bırakmaya başladılar. Veteranlar olarak spor sahnesine çıkan ardından ikiye ayrılarak 66 Yozgat Masterler Derneği’ni kuran ekip Türkiye genelinde ses getirmeye başladı.

Yaşıtlarının evinde geçirmeyi yeğlediği saatlerini spor yaparak, Yozgat’ın tanıtımına katkı sağlayarak, daha da önemlisi genç nesillere örnek teşkil ederek geçiren Masterler Pazar günü Alaca Masterler takımını konuk etti. Öylesine güzel görüntüler vardi ki saha içinde de dışında da gelip görmeyen, izlemeyen bu güzel havayı asla anlayamaz. Soğuk havaya rağmen gönül verdikleri bu işi abartmadan ancak ciddiye alarak yapan yaşı 40’ı çoktan geçmiş insanlar yine güzel izler bıraktılar zihinlerde.

Bu sene grubundan çıkması halinde final maçlarını Yozgat’a aldırmayı düşünen ve bunu yapabilmeleri için de sadece biraz desteğe ihtiyaçları bulunan ihtiyar delikanlılara biraz moral, biraz destek veremezsek gelecekte konuşacağımız bir şey kalmayabilir.

Bu işten futbol oynamak dışında hiçbir kazançları olmayan, zaman zaman evini, bazen de işini aksatan bu insanlara vereceğimiz değer aslında gelecek nesillerimize değer vermek olacaktır.

Zira geçmişine sahip çıkamayan toplumlar geleceğine sahip çıkamaz. Spor sahalarına gençlerimizi ihtiyar delikanlılara örnek göstererek çekebilmek adına yakaladığımız şansı iyi değerlendirirsek o zaman sporda gelecekten bahsetmemiz mümkün olabilir.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık