Bilal Yeşilkaya

Sporda geriye gittik

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
28 Aralık 2016 Çarşamba 09:24

Sporu angarya olarak gören, altyapı konusunda henüz beklenilen yatırımları yapamayan, ekonomik getirisini hesaba katmayan, bu nedenle de hep günübirlik hesapların içine girilen Yozgat 2016 yılını birçok sektörde olduğu gibi sporda da geriye giderek kapatıyor.

Yozgatspor’un çok büyük hedeflerle başladığı ligde bulunduğu noktanın şimdilik hayal kırıklığını yaşayan, hentboldeki temsilcilerimizin ufak tefek başarıları ile avunan Yozgat insanının yüzünü Şampiyon Güreşçimiz Rıza Kayaalp güldürdü. Yıl içerisinde katıldığı tüm turnuvalarda önemli başarılara imza atan Rıza, Olimpiyatlarda da gümüş madalya alarak dibe vuran sporumuzun ayakta durmasına vesile oldu.

Tesis konusundaki sıkıntılarını bile çözmeyen Yozgat’ın hiçbir branşta kendini gösterememesi ne ile açıklanabilir. Yüz akımız olan güreş dahil olmak üzere ne futbolda, ne basketbolda ne de bir başka dalda ne ferdi, ne de ekip olarak elle tutulur bir başarı elde edemedik. Belediyenin kurduğu güreş takımının başarıları ile avunan, Yozgat Bozokspor takımları sayesinde yeni bir heyecan yakalayan Yozgat insanının en büyük hayal kırıklığı ise futbolda yaşandı. Çok büyük umutlarla kurulan ancak ilk yarıdaki performansı ile beklentilere cevap vermekten uzak kalan Yozgatspor’un ilk yarıyı kötü bir yerde kapatması hiç kuşkusuz bizim sporu bakış açımızın bir yansımasıdır.

Sporu son yıllarda inanılmaz bir ivme kaybeden, günlük başarıları bile arar olan Yozgat’ın tüm yükünü tek sporcumuzun Rıza’nın sırtına yüklemek hangi insafa sığar. Kimsenin elini bile kıpırdatmadığı Yozgat’ın artık 2017 yılında aralarında sporun da bulunduğu sektörlerin genel sıkıntılarının ele alındığı bir şura yapılmasını öneriyorum.

Verilen sözlerin yerine getirilmesini istemek, birçok branşta başarı beklemek bu şehrin ve insanlarının hakkıdır. Bu hakkı vermek de etkili ve yetkili kişilerin en büyük sorumluluğudur. Koca koca yılların bom boş akıp gitmesine artık gönlümüz razı olmuyor.

Razı olan varsa bu şehri terk etsin. Bizim sabrımız da, zamanımız da kalmadı.

Beni üzen en önemli konu ise 2016 yılına girilmeden önce spor alanında atılan adımların, yakalanacağına inandığım başarıların bir türlü gelmemiş olmasıdır.

İnşallah diyerek başladığımız onca köşe yazımızdan birisinin daha sonuna geldik. Beklentimiz yüksek ve umutsuz asla değiliz.

2017 yılında her alanda olduğu gibi sporda da önemli değişimler bekliyoruz. Zannediyorum bunu bize çok görmezsiniz. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık