Bilal Yeşilkaya

Spor siyasetin gölgesinde kalıyor

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
27 Mayıs 2015 Çarşamba 11:04

Türkiye ligleri emin olun artık hiç hoşuma gitmiyor. Hır, gür, hakem hataları, futbolcuların çirkinlikleri, başkanların Türk sporuna zarar verir açıklamaları vs. vs.

Şampiyonluğa oynayan takımlarımızın halleri içler acısı. Her ne kadar Galatasaray dördüncü yıldızı takmayı büyük ölçüde garantilese de aldığı şampiyonluğu hak ettiğini düşünenlerden değilim. Bu takım değil miydi Şampiyonlar Ligi grup maçlarında gelenden gidenden 4 yiyen. Bu takım değil miydi ligin henüz ilk 10 haftasında dökülen. Ben Fenerbahçeliyim ama onların da hak ettiğini söylemek ne mümkün. Sahasında Akhisar’a yenilen, düşmüş Erciyes’la zar zor berabere kalan, Balıkesir’i deplasmanda şans golüyle yenen, Bursa, Konya’da yine şans golleriyle puanları kurtaran, yine söylüyorum çalınan birkaç haksız penaltı ile kazabilen Fenerden de değil gönlüm. Tamam Beşiktaş iyi futbol oynadı ama son haftalarına bakar mısınız. Tam anlamıyla dökülüyor yani onlar da hak etmiyor.

Ancak gel gelelim ki iyi oynasalar da, kötü oynasalar da Türkiye’de görüntü fazla değişmiyor. Ama Avrupa çok farklı. Düşünün bir kere bu takımların hangisi Türkiyi’yi Şampiyonlar liginde hakkıyla temsil edebilir, hangisi rakiplerine kafa tutabilir.

Hiçbirisi.

O nedenle bu kavga gürültünün dışında bir gündemim var o da Yozgatspor’un geleceği. Aslında geleceği konusunda çok fazla endişemiz kalmadı. Belediye Başkanı Kazım Arslan destek görseler de, görmeseler de bu işin üstesinden geleceklerini net bir şekilde söyledi. Ama ben şu an için siyasetin gölgesinde kalan, bırakılan sporumuzun daha doğrusu futbol takımımızın da artık şu Yozgat’a hizmet için yanıp tutuşan siyasetçilerimizin, milletvekili adaylarımızın gündemine girmesini bekliyorum. Hiçbirisi şu ana kadar Yozgatspor’u hiçbir şekilde konuşmadı, konuşamadı.

Neden mi? Kimseyi ayırmıyorum ve hepsi için söylüyorum. Yozgat’ın sorunlarını, dertlerini, sıkıntılarını çok iyi bildiklerini iyi bildiğini iddia eden beyfendiler bence spor konusunda hiçbir bilgi ve düşünceye sahip değiller. Spor gündemlerinde bile yok. Aslına bakarsanız fazla da yadırgamıyorum bu durumu. Zira Yozgat’ın gerçekten spordan daha fazla önceliği var. İşsizlik, göç, ekonomik sıkıntılar başköşede dururken kim neden spora kafa yorsun, neden Belediye bu işe elini atmışken kendisine bir cephe daha açsın, neden geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin belki de ekmek kapısı olacak sporu neden önemsesinler ki? Tabii ki spor zor bir alan. Herkesin bilgi sahibi olduğu, herkesin sadece izlerken bile kendisini teknik direktör ilan ettiği bir sektöre girmek, bu konu hakkında fikir beyan etmek öyle her babayiğidin harcı değil. Üstelik spor mali olarak da insanları ciddi bir külfetle karşı karşıya bırakabilir ki, şu an baktığım zaman TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül dışında bunun üstesinden gelebilecek bir isim yok listelerde.

Ne yapalım sayın vekillerimizden, ya da adaylarımızdan bu konu hakkında bir beklenti içerisine girmeyelim mi? Hiç mi desteklerini beklemeyelim. En azından bir iki kelam da mı etmez Hazretler. Oy bezirganlığı yaptığınız şu dönemde bile bence Yozgat’ın en fazla enerjisi yüksek sektörüne yönelik tek cümle kurmuyorlarsa seçimden sonra bir şey beklemek mümkün olamaz.

Kısacası bizim Meclise göndereceğimiz isimlerin gündeminde spor hiç olmadı ve olmayacak. Bundan sonra onlardan bir şey beklemiyoruz demek geliyor içimden ama biraz dönüp baksalar bu tarafa da yüzlerini görsek diyeceğim.

İnşallah onlar bizi yanıltılarlar ve inşallah Yozgat’ın sorunları, beklentileri, sporu, işsizliği, göç sorunu, ekonomisinin bozukluğu, yatırımsızlığı ve sporu gündemlerine girer.

Yoksa. Yoksa yine mi Ankara’ya gittikleri zaman Yozgat’ı unutacaklar. Çok test etmeye gerek olmamasına rağmen umut dünyası deyip bekleyeceğiz.

Geri sayım başladı.

Ya zaman onları haklı, ya da bizi haksız çıkartacak.

Bekleyelim ve görelim.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık