Bilal Yeşilkaya

Sosyal medyada takım kurmak!

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 12:11

Sosyal medyanın habercilikte çağır açtığı bir gerçek ama ben bu gerçekliğin bizim yaptığımız işin önüne geçmeye başladığına inanıyorum. Zaman zaman verdiğimiz onca emeğin boşa gittiğini, sizin bir haberi okuyucularınıza yetiştirmek için harcadığınız zamanın anlamsızlaştırıldığını görmek beni üzüyor. Herkesin söz sahibi olduğu, herkesin fikirlerini açıkta dile getirebildiği uçsuz bucaksız bir dünya. Ama olaya bileni, bilmeyeni dahil olduğunda seviyesizleşen, amaçları dışına çıkan tartışmaların yaşandığı bu dünya içerisinde öylesine ilginç paylaşımlara şahit oluyoruz ki, ister istemez dikkat kesiliyoruz.


Yozgat sporunda gündem şimdilik kaydıyla Yozgatspor ile Yemenoğlu Yozgatspor arasında oynanacak olan play-out maçına endekslenmiş durumda. Pazar günü Yozgat’ın iki takımı Bölgesel Lig’de Yozgat’ı temsil edebilmek için karşı karşıya gelecek. Bu maçın ilgi çeken bir yanı da Yozgat’ın Türk futboluna kazandırdığı genç ve gelecek vadeden iki teknik adamı Nihat Tinel ile Polat Oskan’ın karşı karşıya gelecek olması. Yozgatspor altyapısından yetişen, aynı takımın formasını terleten, yol arkadaşlığı yapan bu iki ismi kader böylesine önemli bir maç öncesinde rakip yaptı. Yozgatspor Teknik Direktörü Tahir Çopur’un Sivas Emniyetgücü karşılaşmasının ardından kendisine yöneltilen tepkinin ardından ayrılması ile birlikte takımı play-out maçına hazırlayan Yozgatspor Altyapı antrenörlerinden Nihat Tinel belki de burada önemli bir sınav verecek. Yozgatlı bir ismin takımın başına gelip gelemeyeceği, bu yükü kaldırıp kaldıramayacağına yönelik soru işaretlerinin bu maç sonrasında ortadan kalkabileceğini düşünüyorum.


Pazar günü bu konuda fikir sahibi olacağımız bir gerçek ama ben asıl konumuza geleyim. Yozgatspor’un gelecek sezon öncesindeki hedefi yine şampiyonluk olacak. Hedef yine yüksek ve transferler de buna göre yapılacak. Yönetimin niyeti kadroyu korumak, yapılacak birkaç iyi transferle gelecek sezon ligi forse etmek. Bu konuda bir sıkıntı yok ama tek sıkıntı sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlar. Bu takımı kimin çalıştıracağı henüz belli değilken bu tür paylaşımların yapılması, Yönetimin baskı altına alınmaya çalışılmasını doğru bulmuyorum. Bu takımı ne taraftarlar, ne sosyal paylaşım sitesi yöneticileri ne de tamamıyla yönetim kuracak. Oyuncuların performansları, kaliteleri, takıma yaptıkları katkı ortada. Yani üç aşağı beş yukarı kimlerin kalması gerektiği konusunda Yönetim de bir fikir sahibi. Ama kamuoyunda şu oyuncu kalsın, bu oyuncu gitsin şeklinde bir algı oluşturulması yeni sezon öncesinde doğru bir yaklaşım tarzı değil. Biliyorum bu kötü bir niyetle yapılmıyor ama yine de ben kalacak, ya da gidecek oyuncuların kimler olacağı konusunu sosyal paylaşım sitelerinde değil de yönetim toplantılarında, ya da teknik adam yönetici görüşmelerinde sonuca bağlanacak bir mevzu olarak değerlendiriyorum.


Unutmayın ki hiçbir oyuncu bulunmaz, hiçbir oyuncu vazgeçilmez değildir. Burada önemli olan Yozgatspor’un menfaatleri ve geleceğidir. Bana göre bunun dışındaki her şey yalandır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık