asdas
Bilal Yeşilkaya

Sorgun Belki De Ligin Kaderini Değiştirecek

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Mart 2015 Perşembe 09:53

Futbolu ilginç yapan sürpriz sonuçlarla direkt ilişkili. Süper Lig’de de zaman zaman yaşanılan skorlar sporu çok iyi bilen kimselerin bile elinden şu şampiyon olur, bu hedefine ulaşamaz gibi iddialı açıklamalar yapma lüksünü alıyor.

Bizim için de tam anlamıyla böyle olduğu söylenemez. Zira henüz lig başlamadan grupta yaşanması muhtemel sıralamayı büyük ölçüde tutturan, Yozgatspor’un şampiyon olamayacağını iddia eden ben her ne kadar kağıt kalemi elime alıp haftalar öncesinden şampiyonu belirlesem de ihtimal hesaplarını dahilinde, farklı senaryolar üzerinde de kafa yoruyorum.

Senaryo yazmayı, hayal görmeyi pek sevmem ama yine de son maçlarda yaşanılan gelişmeler ışığında düşüncelerimi okurlarıma aktarmayı uygun gördüm.

Sizce Sorgun son dakikalarına kadar 3-1 geride olduğu Kayseri Yolspor maçında yenilgi kaçınılmazken neden asıldı, Hacılar Erciyessporlu yöneticiler sahayı neden temizletmeyerek maçın ertelenmesine zemin hazırladı.
İşte bu sorular akıllara farklı senaryoları getiriyor. Biliyorsunuz Sorgun Yozgatspor şampiyon olamadığı için otomatikman ligden düştü. Ama herkes ligde hesap kitap içinde olduğu için özellikle Yeni Altındağspor’un rakiplerine çelme takmayı düşünüyor. Hacılar da bu hesap içinde. Kayseri’nin iki takımından puansal olarak altta kalan ligden düşeceği için Kayseri Yolspor ile oynayacağı maçın sonucuna göre hareket edilmesi planı var gibi geliyor bana. Yoksa Türkiye’de Pazar günü sahaları kaplayan karın altında çok maç oynandı. Hacılarlı yöneticiler bence kurnazlık yaparak maçın ertelenmesini sağladılar ki, Yozgatspor Altındağ karşısında puan kaybederse hedefinden tamamen kopacağı için kendileri ile de oynayacağı erteleme maçına asılmayacak.

Ama sonuç tam tersi olursa ikinci bir farklı senaryo gündeme geliyor. Hiç kuşkusuz bu senaryonun hayata geçmesi için bu hafta oynanacak olan Kayseri Yolspor Hacılar Erciyes maçında ortaya çıkacak sonuç büyük önem taşıyor. Kayseri Yolspor kazanırsa rakibiyle puanları eşitleyecek ki bu sefer Ankara’da Altındağ ile oynayacağı maç final olacak. Yani Kayseri Yolspor ligden düşmemek için bu maça asılacak, rakibine olası bir puan kaybı yaşattırması en azından berabere kalması bile ligin kaderine farklı tesir edecek. Belki Yozgatspor şampiyon olmayacak, belki Zara Belediyespor bu senaryoların, filmlerin oynandığı, başrol oyuncularının her hafta değiştiği ligde aradan sıyrılacak ama burada da bir başka senaryo devreye girecek gibi geliyor bana. Tam bilmiyorum ama Ankara’nın iki takımından biri de altta kaldığı zaman play-off maçı oynayacak ama Yeni Altındağ şampiyon olursa bir takım daha BAL Ligi’ne yükselecek. Kimse işi riske atmak istemiyor. Bu haftasonu Zara Belediyespor ile sahasında oynayacak olan Bağlum hiç kuşkusuz bir başka Ankara takımına yardımcı olmak için maça asılabilir ki işte o zaman Yozgatspor için yeniden şampiyonluk umudu doğar.

Kısacası son üç haftada neler olacak neler. Herkes bir senaryo peşinde koşuyor, herkes kendini düşünürken şehrinin diğer takımları için de oynuyor. Zannediyorum Sorgun bu kez kendi için ve Yozgatspor için oynadı. Bakalım Kayseri Yolspor maçında aldıkları kritik beraberlik lige nasıl etki edecek.

Kimbilir belki de Sorgun son iki dakikada attığı gollerle belki de gelecek yılını bile garanti altına alabilir.
Bekleyip göreceğiz…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık