Bilal Yeşilkaya

Şehit polisin son sözleri

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
15 Aralık 2016 Perşembe 12:13

İstanbul Beşiktaş’ta geçtiğimiz hafta sonu çevik kuvvet ekiplerine yapılan bombalı saldırı iki saldırı Türkiye’yi yasa boğdu. 44 kişinin şehit olduğu, 155 sivil ve emniyet görevlisinin yaralandığı saldırı sonrasında holiganlık ve futbol terörü de bir kez daha tartışmaya açıldı. Tabii ki alçaklar dururken başka bir suçlu aramaya gerek yok, tabii ki ülkemizi bölmek için uşaklıklarını yaptıkları dış mihrakların emirlerini yerine getiren hainlerin yerine taraftarı koyacak değiliz ama şehit olan İstanbul Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu adına yazılan bir bazı beni çok etkiledi.

Bunu siz okurlarımızla paylaşmayı istedim. Belki söylediklerini anlar, belki ders alır ve bundan sonrasında tribün terörüne son verir, birbirimizi sevmeyi, birbirimizi anlamayı başarırız.

İşte o yazı:

‘Bu şımarık tribün çocukları anlamsızca birbirlerinden nefret etmeseler, bu kadar polis bir arada Hiç neden yokken birbirinin götünü kesmesinler diye on binlerce polis; sabah  8.00 gece 12.00 peşlerinde koşup Bursa'dan İstanbul'a gelmiş aynı vatanın çocuklarını birbirinden korumak için çaba harcamayacak ve güvenlik zaafiyeti olmayacaktı; husumet olmasaydı!

Başımızda bu kadar düşman, dert varken ben bu vatanın Bursalısını İstanbullusundan korumak için koşturur ve soğukta dikilirken canımdan oldum! Kahpeler bedenimi parçaladı!

Genç yaşta 30 arkadaşımla beraber toprağa düştük ve eşlermizi kocasız, evlatlarımızı babasız, ana babamızı yavrusuz bıraktık!

Futbol holiganlığınız batsın! Şımarık tribün terörünüz batsın! Sebepsiz, nedensiz birbirinize beslediğiniz husumetiniz batsın! "Sizi sizden, bizi bizden koruyacağız derken, renkleriniz karışmasın diye tedbiren; parçalandık her yerimizden, öldük bir kahpe elinden! Haydi şimdi daha fazla nefret edin birbirinizden!”

Bırakın birbirinizi yemeyi, bırakın birbirinize kin, nefret beslemeyi. Bizi bölüp, birbirimize düşürmek için onca düşman, onca alçak varken ve birbirimize yaklaşmamızı hiç mi hiç istemezken neden bu öfke, Şehit Emniyet Müdürü haksız da değil hani. Adını da zaten terör koymuşuz hem tribün terörü. Dedim ya onca hain varken siz neden tribüne terörü hakim kılmaya çalışırsınız. Bu terörden nemalanan siz futbol kahinleri, kirli ellerinizi çekin Türk futbolunun üzerinden. Çekin ki bu vatanın evlatları sırf spor uğruna birbirine düşman olmasın, polisler aynı ülkenin insanlarını birbirinden koruyacağız diye Şehit edilmesin.

Hainlere fırsat verecek hiçbir durumdan taraf değiliz. Biliyoruz ve görüyoruz ki tüm futbol takımları yaşanılan bu patlamaların adından kini ve nefreti tribünlerden kaldırmak için birbiri ardına adımlar atıyor. İnşallah bunu başarırız.

Rakibiz ama düşman değiliz sloganına hepimizin sadık kalması beklentisiyle..

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ..

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık