asdas
Bilal Yeşilkaya

Şampiyonluk bu maçtan geçiyor

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 11:30

Ligde bazı maçlar vardır ki telafisi olmaz, bazı maçları geri çeviremez, bazı maçlarda aldığınız sonuçların geri dönüşünü yapamazsınız. Bazı maçlar vardır ki sizi hedefinize ulaştırır, bazı maçlar vardır ki aldığınız sonuçlara bağlı olarak hedeften koparsınız. İşte Yozgatspor bugün böylesine zor, böylesine önemli bir maça çıkacak.

Sezon başından bu tarafa birkaç maç haricinde kazanacak futbol oynayan, sahaya futbolun güzelliklerini yansıtan Yozgatspor’un kötü oynadığı kazanmayı hak etmediği maçlardan biri de ilk yarıda oynadığı Yeni Altındağ maçıdır. Her ne kadar öne geçse de galibiyeti koruyamayan ligde sahasında oynadığı diğer maçların aksine özellikle son bölümlerde rakibinden baskı yiyen ve son dakika golüyle yenilen Yozgatspor bugün rövanşı alabilmek için sahaya çıkacak. Bugün belki de şampiyonluğa gidilen yol açılacak, bugün belki de bütün sezon verilen emeklerin karşılığı alınacak. Belki bugün lig bitmeyecek, belki hiçbir şey garanti olmayacak ama bana göre alınacak galibiyet gelecek şampiyonluğu müjdeleyecek. Bir kere şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu takım Altındağ’a boyun eğen takımdan çok farklı, bir kere hücum gücü ilk yarıya oranla çok yüksek. Önde baskı yaparak rakibini hataya zorluyor. Kaybetmemeyi öğrendi en azından. Tam 11 haftadır yenilmeyen, 9 galibiyet, 2 beraberlik alan Yozgatspor, şampiyonluk iddiasını yitiren rakibi karşısında onurunu ortaya koyacak. Çünkü herkes biliyor bu maçın ne denli önemli olduğunu. Çünkü rakip diri, hedeften uzaklaşmışlardı. Buna rağmen geçen haftaya kadar şampiyonluk yarışının içinde kalan, bu haliyle bile hem bizi hem Kırıkkalespor’u endişelendiren Altındağ geçen hafta ubitmutlarını net bir şekilde kaybetti. Geçen sene şampiyonluğu altın tepsinin içinde Zara Belediyespor’a sunan, bu sezon da iyi başladığı lige havlu atan Altındağ belki de iddiasız olmamıza rağmen geçen sene kendilerine taktığımız çelmenin hesabını sormak, en önemlisi de Kazan Belediyespor’un önünde ligi bitirmek için kazanmak zorunda. İşte böylesine kritik, böylesine önemli bir maç öncesinde zannediyorum farkı ortaya çıkartacak faktörlerden biri de taraftarın vereceği destek olacaktır. Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizin de izlemesi beklenilen maçta tek dezavantaj sahanın sentetik ve havanın yağışlı olması gibi gözüküyor.


Ama bunların hiçbirisi bu maçın öncesinde şampiyonluk hedefleyen b ir takım için bahane olamaz. Kimsenin bu maç için bahane üretmesi beklenilemez. Tek yapmamız gereken bu maçı kazanmak, 3 puanla Yozgat’a dönmektir. Ardından Çankırı Belediye, Kayseri Yolspor, Yeşil Kırşehir, Azatlıspor ve son olarak da Sivas Emniyetgücü ile karşı karşıya gelecek olan Yozgatspor’un önünde bana göre engel kalmayacaktır. En yakın rakibimiz Türk Metal Kırıkkalespor’un da Çankırı deplasmanında puan kaybı yaşayacağı hesaplanırsa bugün alınacak bir galibiyet bu işin bittiği anlamına gelir.


Haydi çocuklar alın şu maçı bir kez daha yüzümüzü güldürün. Bugün maça gelsin gelmesin tüm Yozgatlıların kalbi sizin için atacak. Siz sahada biz belki tribünde, belki de işyerimizde alınacak galibiyet için dua edeceğiz.
Bilin ki alacağınız her iyi sonuç sizi Yozgat’ın, Yozgatlıların unutamadığı isimler arasına dahil edecek.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık