Bilal Yeşilkaya

Rıza şampiyon ülkem kan gölü

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
26 Nisan 2016 Salı 11:29

Hafta sonu öyle güzel başladı öyle kötü noktalandı ki, sevincimiz kursağımızda kaldı. Dünya Avrupa Şampiyonu Rıza Kayaalp’in 6’ıncı kez Avrupa Şampiyonluğuna ulaşmasının henüz sevincini tam anlamıyla yaşamadan Amatör Küme’nin iki güzide takımının arasında oynanan maçta çıkan olayların üzüntüsünü yaşadık. Ama asıl acı haber akşam saatlerinde geldi. 6 ay içerisinde üçüncü kez Başkent Ankara’nın göbeğinde yaşanılan patlama yine yüreklerimizi yaktı.


Ülkemizi bölmek, insanlarımızı kardeş kavgasına sürüklemek, daha doğrusu bir kaos ortamı oluşturmak için yapılan saldırıda 28 kişinin hayatını kaybetmesi, 75 kişinin yaralanması doğrusu yine bir güvenlik zafiyeti var mı yok mu akla getirmedi değil. Başkanlık sistemi tartışmalarının yaşandığı bir dönemde bombaların patlayacağını davul zurnayla ilan etmişlerdi. Baharda savaş tırmanacak, büyük kentlere taşınacak açıklaması yapan PKK yine çirkin yüzünü göstermedi mi? Sur’un, Cizre’nin intikamı mı alındı?


Sırf kendi imparatorlukları devrilmesin diye kaostan medet umanlar mı tetikliyor bu ortamı. Fillerin tepişmesinde olan çimenlere mi oluyor. Hiçbir suçu, günahı olmayan insanlarımız bir hiç uğruna neden gencecik yaşlarında ölümü tadıyorlar. Bugün Ankara’ya kızımın muayenesi için gideceğim. İster inanın ister inanmayın korkuyorum. Kendim için değil, kızım için korkuyorum. Ülkem insanı için korkuyorum.


Daha kaç kişi ölecek, ülkenin başkentinde hem de merkezinde meydana gelen bu olayların önüne kim nasıl geçecek. Güvenlik birimleri ne yapıyor, koca bir araç nasıl tespit edilemez. Bu ve bunun gibi soruları çoğaltmak mümkün ama bunları bir kenara koyup yıllardır kan döken, alçaklara seslenmek istiyorum. PKK denilen adi örgüt ve onları besleyen dış mihraklar ne yaparsa yapsın, bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Yedi düvele karşı verdiği mücadele ile düşmanlarının gözünü korkutan Türk halkı gerekirse bir kez daha tarih yazar. Yeter ki biz içimizde bir ve beraber olalım. Bu günler bizim şerefsizlere karşı birliğimizi, dirliğimizi yeniden gözden geçirmemiz için iyi bir fırsattır. Maçlar gelir geçer, tartışmalar unutulur yeter ki bizi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyelim.


Bu vesileyle Ankara’da gerçekleşen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dilerim.

Ülkemizin ve milletimizin başı sağolsun.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık