Bilal Yeşilkaya

Rıza gönüllere taht kurdu

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
4 Ekim 2015 Pazar 16:00

Öylesine alıştırdı ki bizi. Öylesine heyecanlandırdı ki..

Hangi şampiyonaya katılsa altın madalya kazandı, hangi turnuvada mindere çıksa gönülleri fethetti. Sadece güreşi ile değil centilmenliği ile de güreş severleri kendine hayran bıraktı.

Kısa zamanda basamakları öylesine hızlı tırmandı ki, şapka çıkartmamak mümkün değildi. Yıldızlarda üstüste kazandığışampiyonluklar, ardından gençlerde inanılmaz başarılar elde eden, büyükler kategorisinde de fırtına gibi esen Rıza Kayaalp son Dünya Şampiyonası’nda da belalısı Kübalı Lopez Nunez’i yenerek altın madalyayı ülkesine getirmeyi başardı.

Bazılarının çok yorucu bir dönem geçirdikten sonra kendisine tatil verebileceği bir dönemde Rıza ne yaptı biliyor musunuz?

Binlerce kilometre yol giderek, Türkiye Diyanet Vakfı’nın Kırgızistan’da ki kurban organizasyonuna katıldı. Gönüllü olarak kurban etlerini buradaki insanlara dağıtan, Ata topraklarında Ataların mirasını koruyan Müslüman Kırgız halkının bayram coşkusuna ortak olan Rıza belli ki sadece minderlere değil insanların gönlünde de taht kurdu. Henüz çok genç yaşta kazandığışampiyonluklar sonrasında sahiplenilse de bu denli büyük bir ilgi göremeyen, bunun sıkıntısını da yaşayan Rıza, kalpleri de kazanmanın ne denli büyük bir onur olduğunu kendi gözleri ile gördü.

Bu kez alanı dolduran kalabalığın büyüklüğü karşısında şaşkınlığınıgizleyemeyen şampiyon 2016 yılında yapılacak olan Olimpiyatlar öncesinde de hedefini bir kez daha yineledi. Tek eksik olarak gösterdiği olimpiyat şampiyonluğunu kazanma sözü vererek hemşehrilerini bir kez daha heyecanlandıran Rıza’ya ben kalpten inanıyorum.

Halkın sevgilisi olan, sportif manada elde ettiği başarılarla Türk halkına büyük moral motivasyon veren Rıza, azmin ve çalışmanın önünde hiçbir şeyin duramayacağını göstermek adına gösterilebilecek en iyi örnek isim olsa gerek. Zira çok genç yaşta olmasına rağmen onlarca şampiyonluk yaşamış, onlarca heyecanıözümsemiş isimler karşısında kendine güveni, konsantrasyonu ile birçok zoru başaran Rıza hiç kuşkusuz Olimpiyat Şampiyonluğunu kazanacak kazanmasına ama önemli olan gönülleri fethetmekti onu da başardı.

Bundan sonra Olimpiyatı kazansa da kazanmasa da benim için fark etmez. Çünkü madalyalar, kupalar tarih olur unutulur ama gönüllere işlenen o güzellikler, büyük başarılar asla unutulmaz.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık