Bilal Yeşilkaya

Odaklanmamız Gereken Tek Şey Şampiyonluk

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
10 Şubat 2016 Çarşamba 08:31

Camialarda zaman zaman ayrışmalar, farklı düşünceler, yanlış olduğuna inanılan konular ve olmaması gereken gelişmeler yaşanabilir. Her futbol kulübünün içinde farklı düşünceler ortaya atılabilir, zaman zaman taraftarın hoşuna gitmeyen ya da yönetimlerin tasvip etmediği olaylar görülür.


Önemli olan bunları bertaraf edebilmek, önemli olan asgari müştereklerde buluşabilmektir. Enerjisini farklı yönlere çeken, farklı sesler çıkartan, ya da farklılıkları kabullenmeyen camiaların yaşadığı handikaplar odaklandığı hedeften uzaklaşmasına, camiaların bölünmesine, ya da kutuplaşmalara neden olabilir.


Her hafta birbirinden zorlu maçların oynandığı ligde başarıda yer alması gereken Yönetim, teknik heyet, futbolcular, taraftar tek yumruk olabilmeli, bizim birliğimizi, beraberliğimizi bozabilecek tüm etkenleri görmezden gelmeliyiz. En azından sezon sonuna kadar bunu başarabilmeli, ondan sonra da varsa sıkıntı neşter vurulmalı, önlem alınacaksa alınmalıdır. Kimse tam sudan geçerken at değiştirilmesini beklemesin. Ne güzel bir birliktelik yakaladık eskiden olduğu gibi Yerköy’den, Sorgun’dan maçlara taraftarımız geliyor. Büyük takımların bile gıpta ettiği tribün şovları, kareografi gösterileri yapılıyor. Tribünler karnaval yeri gibi. Maçlarda takımımız rakiplerini eze eze yeniyor. Bunların keyfini çıkartmak varken enerjimizi, takımımızın yanında olabilmek adına sergilememiz gerekirken başka yerlere harcamak niye?


Neyse bunlar aşılacak küçük problemler diye düşünüyor ve bu takıma destek olacağını söyleyen ancak bugüne kadar verdikleri taahhütleri yerine getirmeyen zat-ı muhteremlere bir iki söz söylemek istiyorum. Kusura bakmayın beyler ama eğer Yozgatlı iseniz ve bu şehre bir borcunuz varsa o zaman bu takıma sahip çıkın, sahip çıkın da biz de sizin Yozgatlılığınızı görelim. Daha ne yapalım herkesin düşüre düşüre amatöre kadar gerilettiği takımı belki de son 10 yılda ilk kez şampiyonluğa oynattık, belki de kimsenin göremeyeceği isimleri bu takıma kazandırdık, yıllardır tribünlerde olmayan güzellikleri ortaya çıkarttık, 2000 ruhunun yeniden yayılmasına, inancın yeniden artmasına neden olduk. Siz de bu işin bir tarafından tutun da boş konuşmadığınızı herkes anlasın. Yozgatlı işadamlarımız olmasa bu takım belki buralara da gelemeyecekti, belki de istenilen isimler alınmayacaktı, şampiyonluk yarışından belki de milyonlarca liranın heba edildiği geçen sezon bile aranacaktı. O zaman mutlu mu olacaktınız, o zaman ellerinizi ovuştura ovuştura ‘Biz demiştik mi’ diyecektiniz.


Aman bırakın hiçbir şey demeyin. Bizim memleketin zaten en kötü hastalığı herkesin her şeyi çok iyi bilmesi. Aslına bakarsanız kimsenin bir şey bildiği falan yok. Kuru laf kalabalığı yapmaktan başka ürettiğimiz bir şeyi ben göremedim. Eğer görebilen varsa kazançlarımızı göstersinler de biz de haklısınız diyelim.


Bakalım bundan sonra ne olacak, kimler ne kadar Yozgatlı, kimler ne kadar değil bekleyip göreceğiz. Ama bu bekleyişi yaparken inşallah takımımız şampiyonluk umudunu zirveye taşıyacak ve o başarısız olmamızı bekleyen muhteremler de inşallah yanılacaklardır.


Eğer bu sezon Allah izin verirde şampiyonluk gelirse o zaman Yönetim bazı şeylerin başarılabildiğini de göstererek yeni bir çığır açmış olacak.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık