Bilal Yeşilkaya

Neden Altındağ maçı?

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
10 Şubat 2017 Cuma 19:28

Futbol bir sonuç oyunu. Kazandığınız zaman başarılı, kazanamadığınız takdirde ise başarısız sayıldığınız garip bir oyun. 90 dakika boyunca direkleri dövsenizde, rakibe tek bir pozisyon bile vermeseniz de, şanssız bir golle yenilseniz de farkeden birşey yok. Elinizden puanların uçup gitmesi sizi başarısız ilan etmek için yeterli olur.

Kimi zaman elinizden gelen herşeyi yaparsınız, hiçbir fedakarlıktan kaçınmazsınız ama olmaz. Başarı sadece takım kurmakla, oyuncu almakla yakalanmaz. Bunun için şehrin tüm dinamiklerini harekete geçirmeniz, doğru planlama yapmanız ve varsa kötü gidişata zamanında dur demeniz gerekir. Rakiplerinizin neler yaptığını, nasıl takım kurduğunu da gözardı ederek, yani el yumruğunu yemeden kendi takımınızı çok güçlü görürseniz o zaman asıl sıkıntı başlar.

Yozgatspor şampiyonluk parolasıyla başladığı ancak henüz ilk haftalarda yaşanılan şanssızlıklar ve de çok bariz hakem hataları nedeniyle hedefinden erken koparak başladığı lig yarışında artık prestij maçları oynayan bir takım haline geldi. Artık maçların sonuçlarının hiçbir anlam taşımadığı, sadece prestiji korumak için çaba sarfeden bir takımın varlığı, ya da mücadelesi zannediyorum kimseye heyecan vermiyor olacak ki şimdi herkes önümüzdeki hafta oynanacak olan Yeni Altındağ maçına gözünü dikti.

Peki neden Altındağ maçı, neden bu kadar hazırlık kimse düşünüyor mu?

İsterseniz ben anlatayım. Bizim için ligdeki diğer takımlardan hiçbir farkı olmayan, normal bir rakip olarak gördüğümüz Altındağ geçen sene tetikçiliğin, şikenin alasını yaptı yapmasına ama kime anlatacaksın. Biz şampiyonluğa giderken para aldıkları iddia edilen Kırıkkale için oynayan, bizi yendikten sonra lig sonuncusu Yıldızeli Birlikspor’a yenilen, bunu bir tarafa bırakın Yozgat Belediye ve Kulüp Başkanı Kazım Arslan ve Yöneticilere yaptıkları çirkinlikler halen hafızalardaki tazeliğini koruyan bir takımdan bahsediyoruz.

Yozgatspor’a, bu büyük camiaya yakışan şey bu tür büyük maçları kazanmak, rakip kim olursa olsun özellikle Yozgat’tan puansız göndermektir. Futbol heyecan, futbol rekabet işidir. BAL Ligi’ne düştüğümüz günden bu tarafa şampiyonluk yolundaki en ciddi rakibimiz karşısında yapılacak tek şey aslanlar gibi mücadele etmek, kazanmak için varımızı yoğumuzu ortaya koymaktır. Ligin kaderine etki edecek, belki de şampiyonunu belirleyecek bu maçta alınacak bir galibiyet hem camiayı heyecanlandıracak, hem geçen senenin rövanşı alınacak, hem de yaptıkları çirkinliğin yanlarına kar kalmayacağını öğrenecekler.

Unutmayın hayatta kimsenin yaptıkları yanına kalmaz, hele hele futbolda hiç. Birgün gelir hesabı sorulur. Birgün gelir yaptığınız iyilikler de, çirkinlikler de karşınıza çıkar.

Biz o gün futbolculardan iki kat mücadele, iki kat yürek istiyoruz. Bu istek ve arzuyu sahaya yansıtın ve kazanın ki herkes Yozgatspor’un üzerine oyun oynamanın ne demek olduğunu öğrensin.

Kalın sağlıcakla...

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık