Feyzullah Doğru

Ne Yaparsanız Yapın Yine Tek Başına İktidar Olacak!

feyzullahdogru@surmelihaber.com
Feyzullah Doğru
22 Nisan 2015 Çarşamba 23:01

2015 genel seçimlerine adım adım yaklaşıyoruz. Her şey yolunda giderken ortalığı karıştırmak ve seçime gölge düşürmek için birileri saldırılarına devam edecek gibi gözüküyor.

Yine birileri büyük şehirlerde halkı sokağa çekmeye çalışıyor, üniversiteleri karıştırmak istiyor ama halk bu tür kışkırtmalara itibar etmiyor.

Bu yolda her şeyi mübah onlar için. Onlar için tetikçinin kim olduğu ya da hedefi çok da önemli değil. Ses getirsin, toplumda, korku, panik havası oluştursun yeter.

Bu kirli tezgahın arkasında kimler var? Yurtiçi ve Yurtdışı bağlantıları kimler? Aslında üç aşağı-beş yukarı belli.  Bunların medya ayağı, piyasalardaki ve siyaset dünyasındaki destekçileri de apaçık ortada.

Vatandaşın bu provokasyonlara kapılması çok önemli. Bir o kadar da önemli olan da, istihbarat faaliyetlerinin sıkı tutularak olası bir eylem gerçekleşse bile yapanın yanına kar kalmaması.

Tüm siyasetçileri de artık şunu çok iyi görüyorlar. Bunu en iyi “keskin sirke küpüne zarar veriyor” atasözüyle anlatabiliriz.

İç ve dış siyasette devletin içine sinmiş yapıda daha önce mangalda kül bırakmadıkları için bugün aslında söyleyecek fazla bir şeyleri yok. Ya da söylemlerinin şiddetini daha da artıramayacaklar, çünkü hepsini tükettiler.

Ak Parti’ye yüklenen tüm partilere dönüp baktığımızda eleştirel olarak daha şiddetli sesle ne söyleyecekler daha. Aslında bu tavırlar bu hırçınlıkların hepsi Ak Parti’yi daha güçlenmesine neden oluyor. Bu partilerin tabanlarında da çözülmeye sebep oluyor.

Elle tutulur, gözle görülür, mantık çerçevesinde baktığımızda böyle giderse Ak Parti’nin seçim kampanyasına bile gerek kalmayacak. Ak Parti’nin yine tek başına iktidar olması için muhalif partilerden kaçanlar yeter de artar bile.

HDP bildiğiniz gibi. Barajı aşamazsak, hesap sorarız havasındalar.

Devletin içine sinmiş yapı “bir kriz çıksa da iktidarı köşeye sıkıştırsak” diye bekliyor.

Her kafadan bir ses çıkıyor. Biri bir başka şey söylüyor, öteki başka bir şey.

7 Haziran’ın sonucunu şimdiden görmeyenler şunu iyi bilsinler. Mecliste 3 partinin grubunun kurulduğu bir meclis olacak.  Daha güçlü bir şekilde Ak Parti yine tek başına iktidar olacak. CHP yine kaybedecek daha da zayıflamış bir ana muhalefet olacak. MHP her zaman yaptığını yapacak yine yerinde sayacak. Çünkü başka çözümleri, yapabilecekleri bir şey yok.

Artık Türkiye siyasi tarihinde önemli günler yaşanacak, önemli açıklamalar yapılacak ve mayıs ayına dolu dizgin gireceğiz.

Bu süreçte kim ne yaparsa, yaptıkları şeylerin ve söyledikleri sözlerin, kendi niyetleri ne olursa olsun, bunların toplum tarafından nasıl anlaşıldığına da dikkat etmesi gerekecek.

Yoksa birileri Tosya’ya pirince giderken evdeki bulgurdan da olabilir.. Fırlattıkları bumerang hedefine ulaşmayacak olursa, dönüp sahibini vurabilir. Benden söylemesi. Son pişmanlık fayda vermez.. “Dostlar alışverişte görsün” kabilinden yapılan işler de kimseye fayda vermeyecektir.. Milletin bu tür oyunlara karnı tok.

Sandıkta göreceğiz, bakalım el mi yamanmış, bey mi? Sonunda herkes boyunun ölçüsünü alacak.

En çok merak ettiğim ise 7 Haziran akşamı seçim sonuçlarının açıklandığındaki o yüz ifadeleri.

Bekleyip Göreceğiz. Kalın Sağlıcakla..

Günün Sözü: Sonunda 'eyvah' diyeceğin şeylere, başında 'eyvallah' deme; Pişman ol fakat pişman ölme. / Necip Fazıl Kısakürek

 


YORUMLAR
  • yorum2015-04-30 14:30:37X_Y

    Böyle yazılar yazarak destek olursanız Yozgat ın 15 yıl daha geriye gitmesine sizde ortaksınız demektir.

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık