Bilal Yeşilkaya

Miting istemiyoruz!

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
4 Ekim 2015 Pazar 15:58

Siyasetin ateşi 7 Haziran seçimlerinin ardından da hiç sönmedi. Halkın verdiği oy’larla mesaj yolladığı, bir araya gelin dediği partilerin seçmenin beklentisini hiçe sayarak koalisyon kurmamak için verdiği çaba ülkeyi tam bir kaosun eşiğine sürükledi. AKP’nin başıçektiği, tek başına iktidar olabilmek adına her kapıyı kapadığı süreçte artan terör olaylarıda artık vatandaşı çileden çıkardı.

Tepkisini alanlara dökülerek veren halk şimdilerde siyaseti falan düşünmüyor. Tek düşüncesi tüm sıkıntıları Kurban Bayramı’nda unutmak ama bu da imkansız gibi gözüküyor. Özellikle Yozgat için söylüyorum inanılmaz kötü bir tablo ile karşıkarşıyayız. Hangi esnafın kapısını çalsam, çayını içsem işsizlikten yakınıyor, bayramda da bu sıkıntılarından kurtulacağı düşüncesi taşımıyor. Takdir edersiniz ki Kurban Bayramı oldukça külfetli. Kurban, bayramlık derken neredeyse 2 bin TL’ye yakın bir masraf yapacak vatandaşın gündeminde seçim yok gibi. Okul sezonunun yaklaşması, kışlık sıkıntıların da bunun üzerine binmesi cabası. Siyasiler yırtına dursun halkın gündemini geçim oluşturuyor ama duyan kim. Dolar almış başını gidiyor, Euro yükseliyor, esnafın cebinden hergün milyarlar uçuyor kimin umrunda.

Yozgat yatırım almış almamış, göç vermiş, insanlar asgari ücretli işlere mahkum edilmiş, yolu yapılmamış inanın bunlar siyasilerin gündeminde pek yer meşgul etmiyor. Herkes koltuğunu koruma derdine düşmüş.

Bu ortamda partiler bir de miting mi yapacak. Ben milletin parasıyla, milletin cebinden onlarca para harcanarak yapılacak mitinglere karşıyım arkadaş. Kimse gelip de kafamızışişirmesin, kimse bizleri başka illere yapılan yatırımlarla kandırmaya çalışmasın. Yeterince kafa şişirdiniz, yeterince insanları gerdiniz, yeterince vaat verdiniz ve yerine getirmediniz. Bunları 7 Haziran öncesinde yeterince dinledik, bir daha dinlemeye, bir daha kafa şişirmeye hakkınız yok.

Tabii burada iş biraz gelip 13 yıl Yozgat halkının sonsuz destek verdiği iktidara takılıyor. En fazla vaadi veren de yapmayanlar da, ya da yapamayanlar da onlar. Bölge Hastanesi dediniz 8 yıldır bekliyoruz, hızlı tren dediniz 6 yıl geçti ne zaman yapılacağımeçhul, havaalanı konusunda atılan net bir adım yok, duble yollar dediniz Türkiye’de yapılmayan iki üç ilden birisi Yozgat. Göçü, işsizliği hiç saymıyorum. Döneminizde Cumhuriyet tarihinde yapılan tek fabrikasının kapısına kilit vurulan bir il daha yoktur zannediyorum. Yine döneminizde göçte Türkiye liderliğine adım adım ilerleyen bir il daha gösterilemez. Van’da yaşanılan deprem felaketi bile bu liderliği almamıza engel teşkil edemedi. Bizim Türkiye’de söz sahibi olan siyasilerimiz ne yaptı kendilerini eleştirenleri düşman ilan etmekle yetindiler. Hiç kendilerini tartıya çıkarmayı, hiç kendilerinin hatalarının olup olmadığına bakmadılar bile.

Zannediyorum çizgilerini yine bozmayacaklar, zannediyorum yine burunlarından kıl aldırmayacaklar. Halkın kendilerine verdiği mesajı hiçe sayanları, siyasetin gelip geçici olduğunu unutanları biz çok gördük.

Ama erken seçimler öncesinde hiç değilse meydanlarda bir kez daha görmek ve onların o Yozgat insanının aklıyla dalga geçen nutuklarını dinlemek istemiyoruz. Yozgat halkının da istediğini zannetmiyorum.

Birileri eğer Yozgat halkına kendilerini kabul ettirecekse, hangi partiden hangi düşünceden olursa olsun hizmetleri ile kabul ettirsin, icraatları ile kabul ettirsin. Verilen ve yerine getirilmeyen vaatleri ile değil…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık