Feyzullah Doğru

Millet Büyük Oyunu Bozdu!

feyzullahdogru@surmelihaber.com
Feyzullah Doğru
19 Kasım 2015 Perşembe 20:44

7 Haziran’dan bu yana süre gelen vatandaştaki koalisyon gerilimi 1 Kasım’da sona gerdi ama tartışmalar hala bitmedi. Gündem artık hükümetin kimin kuracağı değil, muhalefet liderlerinin geleceğinin ne olacağı konuşuluyor. Bunun dışında eşzamanlı olarak G20 zirvesi gündemin ana maddelerinden birini oluşturuyor. G20 zirvesinin hemen ardından, başta Suriye olmak üzere bölgede önemli gelişmeler bekleniyor. 

Bölücü terörü PKK ve paralel yapıya yönelik operasyonlarda aralıksız devam ediyor. Dolar düşüşe geçerken, ekonomide bir kıpırdanma yaşanıyor. Yatırımlar ve sermaye girişleri başladı.

Bu güzel gelişmeler ülkenin altına her seferinde dinamit koymaya çalışanlar için büyük bir üzüntü kaynağına dönüşmüş durumda. Lanet edenler beddua edenler yine dillerinden eksik etmiyor. Ettikleri beddua da görünen o ki dönüp dolaşıp yine onları can evlerinden vurmaya devam ediyor.

Vatandaşta bu edilen beddualara lanet okumalara 1 Kasım’da prim vermediğini bir kez daha gösterdi. Herkesin merak ettiği konuların başında yeni kabinede kimler olacak sorusu ve aralık’ta, hükümetin kurulması, program, güvenoyunun ardından bütçe müzakereleri var. Bu arada hükümet kurulduktan sonra 100 gün içinde, bunun anlamı şubat sonuna kadar seçim vaadlerinin  gerçekleştirilmesi var..

Bu arada muhalefet herhalde kongresini yapmış olacak. Bakarsınız kongre yapılsa da yapılmasa da mecliste 5. bir parti daha yerini alabilir. Bahçeli’nin kehaneti, başka bir ihtimalle tecelli edecek gibi gözüküyor.

Bana kalırsa ocaktan hemen sonra Anayasa değişikliği ve başkanlık konusu yeniden gündemdeki öncelikli yerini alacak.

Türkiye’nin normal gündemi ile yoluna devam etmesi için sanırım şubat sonunu beklemek gerekecek.. Kış sıcak geçecek anlayacağınız ve bahara girerken daha bir umutlu olacağız.

Bugünden yarına her şey yoluna girmeyecek ama, gelecek günler geçen günlerden daha güzel olacak inşallah.

Açık açık söylüyorum! Millet büyük oyunu bozdu. Biz bir oldukça, diri oldukça, iri oldukça bu milletin başaramayacağı hiçbir şey yok! Bu da böyle biline!

Günü Sözü: Sütten çıkınca bütün kaşıklar aktır. Önemli olan, içinden çıktığın sütü ak bırakmaktır. / Mevlâna

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık