asdas
Bilal Yeşilkaya

Ligin kaderiyle oynadık hakemlere rağmen

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
22 Ocak 2017 Pazar 21:41

Hakemler hakkında yazı yazmayı, başarısızlığımızın faturasını başkalarına çıkartmayı hiç sevmiyorum. Sevilecek tarafının olduğunu da iddia etmiyorum. Ancak ortaya çıkan tablo bizi bile isyan ettirme noktasına getirdi. Önceki sezonlarda ezim ezim ezilen, göz göre göre puanları çalınan, deyim yerindeyse ligden düşürülen Yozgatspor için bu sezon aynı şeyleri tam manasıyla söylemek mümkün oldu.

Hangi maçı saysam ki bilmiyorum. İç sahadaki Nevşehir, Aksaray, Kayseri Şeker başta olmak üzere dün oynanan Aksaray Belediyespor maçında hakemlerin verdikleri kararlar her iki tarafı da memnun etmedi. Yanlarıyla anlaşamayan, her kararı tartışma konusu olan akem öylesine kararlar verdi ki inanın futboldan anladığından bile şüphe duydum. Neredeyse her pozisyona kart çıkartan, futbol oynatmak yerine oynatmamayı yeğleyen bir hakem vardı sahada. Tam 4 gol ofsayt gerekçesiyle iptal edilir mi? Hadi bir tanesi neyse, hadi ikisi ama 4 golde ofsayt varsa ya sahadaki oyuncular futbolu bilmiyor, ya izleyenler çok taraflı konuşuyor ya da hakemlerde bir sıkıntı var demektir.

İşin çok ilginç tarafı hep bu facialar bizi buluyor ya en dikkat edilmesi gereken yanı da bu olsa gerek. Onca  siyasi desteğe rağmen, onca yatırıma rağmen hakemlerin böyle tavır almasını anlamak pek mümkün olmuyor. Aldığımız sonuç, oynadığımız futbol başka, hakemin kötü yönetimi başka konu.

Sonuç itibariyle bizim bizden başka dostumuz yok. Olmadığını da hemen hemen her sezon hem de kendi sahamızda da deplasmanda da oynadığımız birçok maçta görmek mümkün oluyor. Duyuyor ve çok iyi biliyoruz ki aynı hakemler aynı yönetimi bir başka ev sahibi takıma yapamıyorlar, yapmaktan korkuyor, düdüklerini çalarken ev sahibi ekip ya onun lehine çalmam gerekir hissine kapılıyorlar. Yani adaletli düdükler çalınmıyor, hakkımız göz göre göre yeniliyor.

Ancak şu da bir gerçek ki bizim oyuncularımız çok kaliteli olsa, heyecana kapılmasa ve ayaklarına gelen fırsatları değerlendirselerdi şimdi rahatlıkla şampiyonluktan bahsedebiliyor, daha farklı konular hakkında yorum yapabiliyor olacaktık. Ama olmadı ve olması da zaten beklenemezdi.

Yatırımı ile profesyonel gözüken ancak yapılanlarıyla amatörden bile daha kötü bir durumda olan Yozgatspor kendi şehrini, kendi basınını, kendi teknik adamlarını, sporcularını dikkate almazsa, kimse kusura bakmasın hakemler de yaptığınız yatırımlara, harcadığınız paralara bakmadan fişinizi çeker.

Kısacası bizim ne bu hakemlerle, ne de bu futbolcularla hiçbir şey yapamayacağımız tescillenmiştir.

Ancak bir gerçek var ki Yozgatspor hem kendi şampiyon olamayan, hem de bizi hedefimizden eden, rakiplerine yatan Yeni Altındağ Belediyespor’un bu beraberlikle ekmeğine yağ sürmüştür. Şampiyonluk yolunda Aksaray’a taktığı bu çelmeyle ligin kaderine etki eden Yozgatspor eğer maç kazanamama geleneğini sürdürürse o zaman ligi hiç istenmeyen bir konumda bitirir ki bu tablo ne bize ne de futbolculara yakışmaz. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık