Bilal Yeşilkaya

Ligin havasını solumaya başladık

bilalyesilkaya@surmelihaber.com
Bilal Yeşilkaya
9 Ocak 2017 Pazartesi 21:24

Sayılı gün çabuk geçermiş derler ya hakikaten çabuk geçti. İzin, kamp derken Yozgatspor yeniden ligin havasını solumaya başladı. İlk yarıyı liderin 10 puan gerisinde kapatan, Antalya’da yeni sezon için güç depolayan Yozgatspor deplasmanda oynayacağı Nevşehirspor maçının hazırlıklarına başladı.

Kadrosuna sadece stoper Kıvanç’ı dahil eden, oynadığı 3 hazırlık maçında oynadığı futbolla umut veren Yozgatspor bana göre ikinci yarının en önemli sınavını Nevşehirspor karşısında verecek. Kim ne derse desin, kim nasıl değerlendirirse değerlendirsin bana göre ligin ilk maçında 2-1 yenmiş olmamıza rağmen bizi beraberlik golüne kadar en fazla zorlayan, kalemizde en fazla pozisyon üreten takım Nevşehirspor değil miydi? Henüz birçok eksikliğine rağmen ecel terleri döktürmediler mi? Eğer Aykut gününde olmasa, şansımız yaver gitmese kalemizde bizim iki gol görmemiz mümkün değil miydi? Maçı takip eden herkes bu yazdıklarımızın doğru olduğu gerçeğini kabul edecektir.

Benim burada dikkat çekmek istediğim konu bu maçın ne kadar önemli olduğudur. İkinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak, ilk 5 haftada oynayacağımız final maçlarını kazanmak bizi hiç kuşkusuz şampiyonluk yarışında tutacağı gibi rakiplerimizle aramızdaki farkın azalmasını da sağlayacaktır. Bunlardan en önemlisi de Nevşehirspor’dur. Bize mağlup olduğu takdirde liderle aradaki puan farkı 13’e çıkacağı için iddiasını kaybedecek olan rakibimiz iddiasından uzaklaşmamak için hiç kuşkusuz hiçbir rakibe göstermediği direnci bize gösterecek, 90 dakika direnecektir. Bu maçın kazanılması demek, hem camiada hem de futbolcular arasında zaten var olan şampiyonluk inancı da artacaktır.

Lakin maç öncesindeki en büyük sıkıntılardan birisi karşılaşmanın muhtemelen karla kaplı zeminde oynanacak olmasıdır. Hava şartlarının kötülüğü nedeniyle fazla idman şansı bulamayan, muhtemelen kar yağışı nedeniyle de bu haftayı idman konusunda oldukça şanssız bir şekilde geçiren Yozgatspor, bana göre deplasmanda zorlanacaktır ki, yapılması gereken en akıllı iş önceki gün olduğu gibi idmanları karlı zeminde yapmaktır. Teknik adamların sonucun basit hataların tayin edeceği maç öncesinde  takımı bu karşılaşmaya çok iyi hazırlaması, sonucu tayin edebilecek en önemli etkenler arasındadır. Devre arasında kadrosuna yaptığı transferlerle güçlenen, ancak uyum sorununu henüz halletmediğine inandığım Nevşehirspor’u eğer yeneceksek bundan daha iyi bir zamanlama olamaz diye düşünüyorum. Zira kadro üzerinde fazla oynanmadığı için rakibine göre yine sahaya avantajlı olarak çıkacak Yozgatspor kazanması halinde büyüklüğünü de gösterme fırsatı bulacaktır.

Bir zamanlar deplasmanlarda bile tribünleri kapatan, sanki evinde oynuyormuş hissi ortaya çıkartan Yozgatspor belli ki ikinci yarıda bu konudaki üstünlüğünü arttıracak, şampiyonluk isteğini de rakiplerine kabul ettirecektir.

O nedenle herkes hazır olsun. Şampiyonluk yarışı kaldığı yerden devam edecek. Siz inanın yeter ki..

İnancın olduğu yerde başarının gelmesi kaçınılmazdır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık